GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход

Шановний відвідувачу!

Сервіс "Консультація юриста" перенесено на сайт Мережі правового розвитку (https://ldn.org.ua) докладніше на сторінці Правова допомога

Договір суборенди

записано в Договори
Пятница, Октябрь 13 2017, 12:26 PM
Добрий день, ФО-П з потрібним КВЕДом сдає в суборенду частину приміщення(наприклад парекмахеру, маникюрнику) фізичній особі. Хто платить податки і які??
Нравится
Ответы (1)
 • Ответ принят

  Воскресенье, Октябрь 15 2017, 10:13 PM - #Постоянная ссылка
  Доброго вечора.
  До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з пп.164.2.5 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 цього Кодексу.
  Згідно з пп.170.1.2 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу податковим агентом платника податку — орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості інших, ніж зазначені в пп.170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

  Доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок (пп.170.1.4 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу).

  Відповідно до пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 цього Кодексу (15%, а у разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення).

  Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

  Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

  Таким чином, доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомого майна фізичною особою юридичній особі чи фізичній особі—підприємцю оподатковуються орендарем як податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок за ставкою 15 та/або 17%.
  Нравится
  The reply is currently minimized Show
Ваш ответ