GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Лощинівська справа: знову нічого по суті (відео)
Засідання Приморського суду м. Одеса 10 лютого 2018 року. Скрін відео reporter.od.ua
Засідання Приморського суду м. Одеса 10 лютого 2018 року.

У Приморському суді міста Одеси 10 лютого 2018 року відбулося чергове  засідання по одній з лощиніських справ: стосовно звинувачуваного у зґвалтуванні та вбивстві 9-річної дівчинки Михайла Чеботаря. Однак по суті суд справу так і не розглянув, проте подовжив термін утримання чоловіка під вартою ще на 60 діб.  

Про подробиці судового засідання розповіли у своєму сюжеті журналісти одеського телеканалу «Репортер».

Справу Чеботаря того дня не розглянули, оскільки потерпіла сторона не з’явилася на судове засідання. Водночас йому подовжили термін утримання під вартою на 60 діб – до 7 квітня.

За словами голови колегії суддів Віктора Іванова (на фото в центрі), суд дійшов висновку, що існує достатньо підстав для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Водночас суддя зазначив, що докази у даному кримінальному впровадженні судом ще не досліджувалися.

5f7a301951f56124277719b247ebf0f5

Скрін відео reporter.od.ua

Приморський суд Одеси – вже четвертий, у якому розглядається справа 21-річного рома Михайла Чеботаря. Він перебуває під вартою вже 1,5 роки. За цей час перехворів на відкриту форму туберкульозу. Раніше повідомлялося, що Чеботар одразу заявляв про свою невинуватість і не підписав зізнання, не зважаючи на тиск працівників поліції, які вели допит. І про те, що ЗМІ його вже «призначили винним» з першого дня після трагедії.

51cf7b95ca2afb3d6f2421635b4bcef4

Михайло Чеботар, обвинувачений. Скрін відео reporter.od.ua

Як зазначав ще у вересні 2017 року адвокат підозрюваного Андрій Лещенко, «за рік ми нe наблизилися ані на крок до з’ясування справжніх обставин та виявлeння справжньоговбивці». Схоже, на сьогодні ситуація залишається такою самою.

Півроку тому адвокати Чеботаря зібрали інформацію про непричетність обвинуваченого до вбивства у Лощинівці, але розгляд справи так і не просунувся ні на крок. Тому юристи підготували документи для звернення до Європейського суду з прав людини.

«У нас уже було чимало звернень по статті 5 Конвенції (Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.5 «Право на свободу та недоторканість» – ред.), за якими Європейський суд встановив порушення. Тому не хотілося б, щоб наша держава, використовуючи неякісні закони, потім відповідала у суді і виплачувала компенсації. За статтею 5 – це від 5 тис євро та вище…» – розповів Лещенко в інтерв’ю «Репортеру».

8262fc7f541804655f09150fdfa81267

Андрій Лещенко, адвокат. Скрін відео reporter.od.ua

У Лощинівській справі фігурує ще одна сума – 700 тис грн: по 100 тис кожній ромській родині у якості моральної та матеріальної шкоди за вигнання з рідного села. Саме стільки держава має компенсувати 7 сім’ям у разі перемоги у справі проти правоохоронців та місцевої влади Лощинівки. Позов адвокати ромів-вигнанців  подали саме з огляду набездіяльність Головного управління Національно поліції в Одеській області та протизаконні дії сільського голови Лощинівки  Віктора Паскали.

«Поліція на той момент просто пасивно стояла і спостерігала у кількості 10 осіб – проти близько 180 розлючених селян…. Це рішення носить більш широкий характер і переслідує більш глобальну мету, ніж захист конкретних 7 родин. Мета – відшкодування моральної шкоди виселеним жителям Лощинівки: бути почутими, що так (як як вчинили стосовно них) робити не можна», - говорить адвокатеса Юлія Лісова.

3ecf99d9a420bb1a197f110b24682aa7

Юлія Лісова, адвокатеса. Скрін відео reporter.od.ua

Розгляд справи по суті після кількамісячної перерви продовжився 29 січня в Окружному адміністративному суді м. Одеси. 

Між тим, 7 ромських родин, які покинули свої розтрощені під час антиромьских погромів будинки, з серпня 2016 року фактично є безхатченками – скитаються по родичам, винаймають житло. Численні звернення юристів до місцевої та обласної влади Одещини, що почалися наприкінці  2016 року,  результатів не дали: на сьогодні жодного рішення щодо виселених з Лощинівки ромів влада не прийняла.  

0b1e4a3da9a6ff87a2ec5430f4d111e0

Будинки ромів Лощинівки після погромів 29 серпня 2016 року. Скрін відео reporter.od.ua

"Ми вважаємо, що люди мають отримати тимчасове житло від держави, враховуючи, що ситуація була катастрофічною, їх незаконно виселили, при потуранні и пособництві місцевої влади. У зв’язку з цим ми вимагаємо відновити права цих людей і дати їм житло", - зазначає адвокат, кервник Коаліції ромських НУО України Володимир Кондур.

Судові тяжби із захисту прав українських ромів продовжаться найближчим часом: 27 лютого – в адміністративному окружному суді по справі виселених лощинівців, орієнтовно 4 березня – у Приморському суді м. Одеси по справі Михайла Чеботаря, анонсують одеські журналісти.  

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены