GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Помилка посадовця: влаштував собі вихідний – програв судову справу

Жителі шести сіл Вінниччини були рішуче налаштовані на створення об’єднаної територіальної громади. Однак сільський голова мав протилежну позицію. Він вирішив одноосібно та незаконно змінити хід подій – проте селяни захистили свої права за допомоги юриста Вінницького Офісу Мережі правового розвитку.

Обговорення та прийняття рішень щодо об’єднання територіальних громад на Вінниччині триває  не перший рік.  Мета цього процесу – прогресивна: забезпечити спроможність кожного громадянина вирішувати усі питання забезпечення життя своєї громади.

Так відбувалося й обговорення перспектив об’єднання кількох сіл Вінницької області – Агрономічного, Бохоників, Ільківки, Медвежого Вушка, Горбанівки та Рівця –  в одну об’єднану територіальну громаду з центром в селі Агрономічне. І вже коли усі менші села висловили свою готовність об’єднатися, питання винесли на розгляд сесії Агрономічної сільської ради.

На сесійному засіданні 20 червня 2017 року за надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад проголосувала переконлива більшість.

-      Однак протилежну позицію висловили сільський голова та троє сільських депутатів. Із 23 голосів за добровільне об'єднання на сесії проголосували 14, троє – проти, 1 утримався і 5 були відсутні. Сільський голова не змирився з волею більшості і на 6-й день від дня проведення сесійного засідання видав розпорядження, яким зупинив рішення сесії від 20.06.2017р. «Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад», – розовідає керівник Вінницького Офісу, адвокат Михайло Бардин.

Саме тоді ініціативна група селян на чолі з депутатом Агрономічної сільської ради Едуардом Зонюком звернулися до Офісу при  Подільському центрі з прав людини. Михайло Бардин оскаржив розпорядження Агрономічного сільського голови до Вінницького районного суду та як адвокат забезпечив представництво у процесі.

На всіх судових засіданнях депутата Зонюка підтримували його колеги й активні жителі Агрономічного. Аргумент сторони позивача: відповідне розпорядження сільського голови було  протиправним, оскільки було винесено з порушенням вимог ч. 4   ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року, а саме: не у 5-денний строк з моменту прийняття рішення, а з порушення цього строку – аж на 6-й день. І, як наслідок, подальші дії голови сільради щодо скликання нової сесії, для повторного розгляду питання, суперечать законодавству.

При цьому суд не визнав вагомими докази сторони відповідача про те, що, згідно з трудовим законодавством, сільський голова повинен був у неділю, 25 червня, відпочивати, тому видав розпорядження тільки у понеділок 26 червня.

-      Правова позиція сторони позивача полягала в тому, що сільський голова виконує покладені на нього обов’язки безперервно – від оголошення результатів виборів сільського голови до оголошення про обрання іншої кандидатури в результаті наступних виборів. Жодних перерв, зважаючи на вихідні чи святкові дні, в повноваженнях сільського голови немає і не може бути, – пояснює адвокат.

Саме цю позицію суд визнав належною. В результаті розгляду справи 24 листопада 2017 року адміністративний позов Едуарда Зонюка рішенням Вінницького районного суду було  задоволено.

Тепер депутати і активні жителі села Агрономічне готуються до наступного етапу роботи зі створення об’єднаної територіально громади з центром у їхньому селі.

Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень:http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/70525813

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены