GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Херсон: у показовій справі незаконно звільненого учасника АТО – повна перемога
Сергій Шевчук, військовослужбовець. Фото: Фейсбук.
Сергій Шевчук, військовослужбовець.

Історія успіху від Херсонського Офісу Мережі правового розвитку була показовою вже тоді, коли ми публікували її на нашому сайті – у липні 2017 року. Однак у серпні ми отримали ще кращі новини: судовий позов, підготовлений юристом Офісу Сергієм Плахотнюком, задоволено повністю: попри апеляцію, незаконно звільненого учасника АТО відновили на роботі і компенсували середній заробіток.

Публікуючи історію учасника АТО Сергія Шевчука, ми наголошували, що вона варта уваги за кількома причинами. По-перше, тому що військовослужбовець терміново звернувся по безоплатну допомогу, і це дозволило якнайшвидше розв’язати проблему; по-друге, судова справа була розглянута у найкоротший термін і судове рішення по ній можна вважати взірцевим у цій категорії; і по-третє – грамотні дії юриста Сергія Плахотнюка є алгоритмом успішної та оперативної допомоги у випадках з незаконним звільненням учасників АТО.

Нагадаємо, пан Шевчук служив зоні АТО за контрактом, коли дізнався, що керівництво Головного теруправління юстиції у Херсонській області збирається звільнити його з посади старшого державного виконавця Іванівського районного відділу державної виконавчої служби. Причина – той самий військовий контракт.  

Тоді послідовні та грамотні дії юриста ІРЦ "Правовий Простір" Сергія Плахотнюка, до якого одразу звернувся військовослужбовець, дозволили досягти успіху: суд задовольнив позов пана Шевчука. Однак за цим рішенням слідувала апеляція сторони-відповідача.

239b1


Юрист Сергій Плахотнюк. Фото: legalspace.org

Нагадаємо хронологію подій.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду 26.05.2017 р. позов, підготовлений юристом Офісу Сергієм Плахотнюком від імені Шевчука С.М. — задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано наказ Головного територіального управління юстиції у Херсонській області від 14.02.2017 року № 143/1 «Про звільнення Шевчука С.М.». Поновлено Шевчука С.М. на посаді старшого державного виконавця Іванівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з 15.02.2017 року.

Суд постановив стягнути з Головного територіального управління юстиції у Херсонській області на користь Шевчука С.М. середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 12 тис 592 грн. 92 коп.

Допущено негайне виконання постанови суду в частині поновлення Шевчука С.М. на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць.

Проте Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області оскаржило це рішення до апеляційного суду.

І от рішенням колегії суддів Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 серпня 2017 року у справі № 821/639/17 відмовлено у задоволенні апеляційної скарги Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 26 травня 2017 року залишено без змін. Рішення суду набрало законної сили в день його постановлення.

Отже, Сергій Шевчук поновлений на роботі з компенсацією середнього заробітку. За його бажання він також може відсудити моральну шкоду, заподіяну йому незаконним звільненням.

Посилання на рішення суду - http://reyestr.court.gov.ua/Review/68451226

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше продіяльність мережі,засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены