Logo
Версия для печати
Сусідки без чвар розділили будинок на дві квартири
Сусідки без чвар розділили будинок на дві квартири Фото: Google

Власниця ½ частки будинку вирішила оформити добудову. Проте дізналася, що цього року умови оформлення документів на реконструйоване житло змінилися. Аби законно владнати свої справи, їй необхідно було звертатися до сусідки-власниці другої половини будинку та разом з нею оформлювати документи. Порозумітися та розібратися, як для них буде краще, жінкам допомогла юристка Ковельського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» Наталія Дуброва. Правниця надала юридичну консультацію та особисто взяла участь в переоформленні документів.

Постійна відвідувачка Ковельського Офісу Мережі правового розвитку Галина Романова* вкотре звернулася до юрисконсульта Офісу Наталії Дуброви. Цього разу жінка хотіла розділити будинок на дві квартири. Розповіла, що у житла два власники, але оформлене воно у спільну часткову власність (по ½ частці). Що цікаво, земельна ділянка приватизована в кожного окремо.

Окрім того, у 2011 році пані Галина вирішила добудувати частину свого житла. У 2017 році жінка всі роботи завершила і звернулася в БТІ для оформлення технічного паспорта. Там вона дізналася, що саме у 2017 році було змінено умови оформлення документів на реконструйоване житло. Тобто, окрім проекту на добудову, потрібно було також робити  проект на реконструкцію житлового будинку на двоквартирний будинок, та надати нотаріальну згоду двох співвласників будинку.

Звичайно ж, пані Галина не розраховувала, що їй доведеться ще раз ходити по інстанціях та витрачати кошти, аби привести документацію до ладу.

Жінка переймалася, що не зможе зробити усе правильно. До того ж не знала, як відреагує сусідка на новину про те, що їй теж доведеться переоформлювати документи.

Отже, перед юрисконсультом Наталією Дубровою постало кілька важливих завдань, одне з яких – провести розмову з сусідкою Галини Романової.

Правниця офіційно запросила жінку на перемовини до ГО «Центр зростання громад». Як виявилося, Наталія Дуброва знайома з сусідкою пані Галини, тому розмова була конструктивною і результативною.

Юристка розповіла про усі вигоди реєстрації кожної квартири на фактичного господаря. Після розмови з Наталією Дубровою сусідка Галини Романової одразу погодилася на поділ будинку. Як стало відомо, вона теж здійснила внутрішнє перепланування житла: із допоміжних приміщень зробила ванну кімнату та санвузол, збільшила площу кімнати завдяки зменшенню площі кухні.

Іншими словами, сусідці пані Галини теж потрібно було узаконити свої дії.

Наступним завданням юрисконсульта ГО «Центр зростання громад» Наталії Дуброви стало сприяння в оформленні жінкам документів.

Правниця взяла на себе величезний обсяг робіт та з успіхом його виконала:

  • замовила проекти на реконструкцію будинку на двоквартирний, проконтролювала подання та отримання декларацій на початок та на завершення реконструкції будинку із добудовою, оформила технічні паспорти на квартири,
  • написала заяви в місцевий міськвиконком для отримання адресних номерів на квартири,
  • організувала зустріч з нотаріусом для написання згоди на поділ будинку,
  • створила кожній сусідці примірники будинкових книг, де вписані усі необхідні дані,
  • домовилась із реєстратором нерухомого майна про дату та годину звернення власників квартир на реєстрацію права власності
  • провела людей в БТІ, аби зробити відмітку про нову реєстрацію права власності в будинкових книжках власників квартир.

Все це було зроблено дуже оперативно, аби жінки якнайшвидше змогли подати документи в місцевий ЦНАП для перереєстрації місця проживання членів своїх сімей в квартирах.

Пані Галина та її сусідка були дуже вдячні Наталії Дуброві. Жінки стверджували, що без допомоги фахового юриста усі ці бюрократичні процедури вони б не осилили.

Наталія Дуброва говорить, що отримала ще один безцінний практичний досвід у оформленні документів для розподілу житла та реєстрації реконструйованих об’єктів за новими правилами.

*Ім'я змінено з етичних міркувань
 
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше продіяльність мережі,засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.