GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Зникла в Туреччині українка знайшлася
Зникла в Туреччині українка знайшлася Фото: pixabay.com

Українка поїхала до Туреччини на заробітки і зникла. Пошуком дівчини зайнялася її подруга. Дівчина за порадою юристки Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку постійно тримала справу під контролем та телефонувала у різні інстанції: як в Україні, так і за кордоном. Через наполегливість подруги та надану їй грамотну правову підтримку зниклу товаришку все ж вдалося розшукати та повернути додому.

До Офісу при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини звернулася Юлія Сапіга*. Розповіла, що її подруга Настя* у квітні вже не вперше поїхала до Туреччини на заробітки і зникла. 6 серпня дівчина телефонувала подругам: повідомила, що вже купила квитки та збирається додому. Проте до 20 серпня так і не з’явилася.

Дівчата почали бити на сполох. Оскільки мама та бабуся Насті дуже хворіють, пошуки на себе взяла Юля. Дівчина подала заяву про зникнення до поліції. Однак тут на неї чекало розчарування. Заяву рідних прийняли, спочатку передали слідчому поліції, потім передали справу до відділу Інтерполу... Час йшов, а жодних новин не було.

У відчаї Юля телефонувала у всі державні органи, однак допомоги ніде не знаходила. Доки у міграційній службі не порадили звернутись до Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку, що Юля і зробила. 

Юристка Офісу Наталія Кулікова порекомендувала дівчині особисто контролювати увесь процес пошуків та дії поліцейських, постійно про себе нагадуючи.   

Також було вирішено звернутись безпосередньо до міжнародних організацій з проханням про допомогу, і перш за все - до Консульства України в Туреччині. 

Проте була проблема - ніхто з рідних не знав, куди саме поїхала Настя, де працювала, хоча б в якому місті. Як виявилося, дівчина нікому про це не говорила. Після опитування знайомих, нової інформації про роботу Насті не з’явилося. 

- Єдине, що змогли з'ясувати - це місто, з якого дівчина надсилала кошти матері, та місто, в якому її останній раз бачили. Але це були абсолютно різні передмістя Стамбула…, - розповідає юристка Офісу Наталія Кулікова. 

Юля почала обдзвонювати державні структури в Стамбулі та постійно була на зв'язку з правницею Офісу. Зусилля юристки та подруги не були даремними - Настя знайшлась. Вона перебувала в лікарні без речей, паспорту та грошей. З'ясувалось, що дівчина має проблеми, пов’язані з психічним здоров'ям.

- Завдяки Консулу України в Туреччині Настю змогли забрати в Україну. Їй зробили тимчасову посвідку на виїзд, та забезпечили трансфер до аеропорту та квиток до України, - зазначила правниця Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку.

Таким чином, завдяки спільним зусиллям рідних, подруги та юристки Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Настю знайшли та повернули в Україну, де вже потрібно далі допомагати їй повернутися до реального життя вдома.

Коментар юристки Наталії Кулікової

kulikova

Наталія Кулікова, правниця Чернігівського Офісу Мережі правового розвитку. Фото: ІРЦ "Правовий Простір"

Якщо ваші рідні зникли за кордоном, перш за все подавайте заяву про зникнення до поліції, але не чекайте, що все зроблять за вас: одразу телефонуйте до консульства чи посольства України в країні перебування зниклого та просіть допомоги! Не забувайте при виїзді за кордон про головне: у ваших близьких та рідних обов’язково має бути інформація про ваше місце знаходження або перебування, аби  за необхідності можна було вам допомогти. Неможливо знайти голку в стозі сіна! Будьте пильні та обережні!

*Ім'я змінено з етичних міркувань
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше продіяльність мережі,засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены