GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Сирітство. Бродяжництво. Притулок. І паспорт – як пропуск у нове життя

Юристи Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку допомагають молодій мамі, яка опинилася у скрутних обставинах, зробити дійсним паспорт громадянки України. Свого часу її бродяжництво стало причиною багатьох бід, але тепер жінка відстоює своє право на нормальне життя. 

У травні 2017 року юристи Офісу при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» вели виїзний прийом в Обласному будинку матері і дитини, що діє на базі Благодійного фонду «Еммануїл» у селі Струмок Татарбунарського району. За консультацією до правників звернулася 27-річна Ольга Глущенко*, яка мешкала тут зі своїм маленьким сином.  

Молода мама розповіла, що народилася та жила у Києві разом із батьками та старшим братом Віктором*. Однак батьки померли майже одне за одним. Осиротілі Ольга та Віктор продовжувати жити за місцем своєї реєстрації у столиці. Невдовзі брат узяв шлюб і привів до спільного дому дружину Галину. Та скоро помер і брат. Після трагедії стосунки між Ольгою та Галиною зіпсувалися. За словами Олі, братова дружина створювала такі умови проживання, які ставали для дівчини дедалі нестерпнішими. Не витримавши, Ольга пішла з дому в нікуди.

Дівчина бродяжила, її неодноразово затримувала поліція, вона опинялася у  різного роду притулках. Після звільнення знову бродяжила.

У Ольги був паспорт громадянки України, який вона у 18 років отримала в одному з районних відділів ГУ ДМС України у місті Києві. Але через свій спосіб життя у 25 років не вклеїла до документа фото, як того вимагає закон. Так минули 2015 та 2016 рік…

У березні 2017-го Ольгу затримали на Одеському міському сміттєзвалищі. На той час жінка вже була на восьмому місяці вагітності. У квітні 2017 року Ольга народила сина і за путівкою УСЗН Одеської облдержадміністрації її доправили на тимчасове проживання до будинку матері і дитини при БФ «Еммануїл».

«Відсутність уклеєної до паспорту громадянина України фото за досягнення особою 25 річного віку робить його недійсним, – пояснює юрист Татарбунарського Офісу Леонід Семененко. – Ми звернулися письмово до ГУ ДМС України в Одеській області з проханням надати роз’яснення норм діючого законодавства та Положення про уклеювання до паспорту громадянина України фотографій при досягненні ним 25 та 45 річного віку. У зверненні наголосили на тому, що Ольга має реєстрацію постійного місця проживання у місті Києві, але в даний час фактично проживає у селі Струмок Татарбунарського району Одеської області. Окрім цього, ми вказали і на той факт, що вона не має можливості пересуватися Україною у зв’язку зі станом здоров’я дитини і безгрошів’ям».

Невдовзі правозахисники отримали листа за підписом першого заступника ГУ ДМС України в Одеській області, у якому йшлося про те, що Ольга може звернутися до місцевого Центру надання адміністративних послуг за місцем фактичного її проживання, тобто до Татарбунарського ЦНАПу, та подати відповідні документи для уклеювання фото до паспорту.

Враховуючи відповідь компетентного органу з питань міграційної служби та будучи впевненими у своїй правоті, юристи рекомендували Ользі подавати пакет документів. Але через 8 днів з дня отримання відповіді ГУ ДМС України в Одеській області отримали ще одну відповідь – кардинально відмінну від попередньої. У ній  вже йшлося про те, що Ольга, яка має реєстрацію постійного місця проживання у Києві, повинна звернутися до ЦНАПу за місцем реєстрації свого постійного місця проживання. Там їй і мають вклеїти  фото до паспорта.

«Розуміючи, що чиновники ГУ ДМС просто перестраховуються, ми звернулися до керівництва Державної міграційної служби України з проханням роз’яснити порядок уклеювання фото такою особою як Ольга, та допомогти вирішити це питання у досудовому порядку», - продовжує Леонід Семененко.

Наразі юристи очікують на відповідь з ДМС України. За її результатами прийматимуть рішення.

«Маємо надію, що обійдеться без судових рішень, оскільки, як на нас, ця ситуація є нестандартною, і повинна вирішуватися спеціально уповноваженим органом, яким і є Державно міграційна служба України. Зважаючи на обстави, в яких перебуває певна особа, у даному випадку – Ольга», – вважає юрист.

У випадку негативної відповіді ДМС України правники Офісу планують ініціювати судовий процес щодо вирішення цієї ситуації на користь Ольги, а саме зробити все, аби паспорт було визнано дійсним за місцем її нинішнього проживання у будинку матері та дитини.

*Імена змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены