GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Довгоочікувана прем'єра: фільм «Пам'ятати» відтепер у відкритому доступі (відео, фото)
Кадр із фільму «Пам'ятати». Фотоскрін відео SightFilm Production.
Кадр із фільму «Пам'ятати».

Команда українських кінематографістів SightFilm Production презентувала повну версію короткометражного фільму «Пам’ятати» на тему голокосту ромів у часи Другої світової війни.

Тизер короткого метра творча група проекту презентувала у січні цього року, до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. І ось – довгоочікувана прем’єра.

Про подію розповів у Фейсбуціавтор ідеї, сценарист, продюсер проекту, студент, актор Київського театрального університету ім. Карпенка-Карого, молодий ромський активіст Петро Русаненко.

«Фільм, який підкорив європейські майданчики у Німеччині, Угорщині та Молдові, тепер може бути доступним для перегляду в Україні. Історія ромів загадкова, цікава, і на жаль, не всім доступна, але є події, які змусили ромів шукати відгуку у представників інших національностях», - написав Петро у своєму пості.

У стрічці тривалістю до 30 хвилин йдеться про дівчину-ромку Лялю, яка у 1942 році намагалася врятуватися від нацистського концтабору і смерті. Їй вдалося втекти, і вона шукає порятунок у найближчому селі Васильків, де їй погоджується допомогти за ліки та золото проста українська дівчина Марія.

p1

Кадр із фільму «Пам'ятати». Фотоскрін відео SightFilm Production.

p44

Кадр із фільму «Пам'ятати». Фотоскрін відео SightFilm Production.

 p777

Кадр із фільму «Пам'ятати». Фотоскрін відео SightFilm Production.

Над фільмом працювала дійсно інтернаціональна команда: режисер Ігор Качур, професійні акторки, зокрема Серіне Сіаносян (ромка Ляля) та Анастасія Пустовіт (українка Марія), режисер монтажу Артем Шемет, оператор Ілля Максименко та інші. 

Відео доступне у якості HD (1440р) та 4К (2160р). Оригінал - українською, з англійськими титрами. 

Варто зазначити, що створення цього фільму стало можливим за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Задля втілення ідеї короткометражки команда написала проект і отримала грант Ромської програмної ініціативи – саме ці кошти дозволили відзняти матеріал.

Більше фото - у галереї до статті.

Медиа

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены