GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Можна але ні: як в Україні реалізується право на страйк

Право на страйк у нашій державі формально є, але його реалізація практично унеможливлена. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська на прес-конференції, присвяченій підписанню Меморандуму платформи громадянського партнерства «За право на страйк». Подія відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ», повідомляється на офіційному сайті Уповноваженого з прав людини.

stryke

«Ті процедури, які передбачені чинним законодавством для проведення страйку, зокрема занадто тривалі терміни попередження про його проведення, не дають можливості працівникам оперативно розв’язувати наболілі соціально-економічні проблеми», – зазначила Валерія Лутковська.

Вона запропонувала підписантам меморандуму звернутися до Голови Верховної Ради України та голів профільних комітетів парламенту з вимогою внести зміни до чинного законодавства аби забезпечити права працівників на страйк і в майбутньому не приймати законодавчі норми, що позбавляють людей права на страйк.  

Представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига зазначив, що ще два роки тому саме офіс омбудсмана став тим майданчиком, на якому було започатковано дискусію щодо пошуку ефективних механізмів реалізації конституційного права на страйк.

За його словами, до Уповноваженого з прав людини було дуже багато звернень, у яких громадські активісти чи просто громадяни заявляли про численні факти тиску на них, у тому числі фізичного впливу, з боку роботодавців та представників влади з метою недопущення проведення страйків. Це й стало однією з причин створення майданчика для дискусії. 

Михайло Чаплига переконаний також, що створена платформа громадянського партнерства «За право на страйк» має бути не лише майданчиком солідарності усіх профспілок, а й виконувати законотворчу та просвітницьку функцію для популяризації профспілкового руху.

Голова Конфедерації Вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець розповів про працівників Криворізького залізорудного комбінату, які, вимагаючи підвищення заробітної плати, відмовилися підніматися з шахт на поверхню. Він переконаний, що за відсутності чинного законодавства, яке б унормовувало право на страйк, працівники здатні до самоорганізації та рішучих дій, аби відстояти свої соціально-економічні права.

Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти та науки Олександр Яцунь висловив сподівання, що меморандум стане тим марафоном, на фініші якого його підписантам вдасться отримати модерновий і ефективний закон про страйк.

«У цьому законі мають бути обов’язково прописані такі європейські норми як попереджувальний та нетиповий страйк, європейські терміни попередження про страйк, а також ефективний механізм захисту страйкарів», – наголосив Олександр Яцунь.

На завершення юрист громадської організації «Трудові ініціативи», яка була одним з ініціаторів створення платформи «За право на страйк», Олена Михальченко закликала поставити свої підписи під меморандумом усіх керівників профспілкових та громадських організацій, аби платформа стала дієвим чинником впливу на законодавців та урядовців щодо цивілізованого унормування права на страйк.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены