GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Документи для ромів Закарпаття: життєві історії різні – потреба одна
Помічник-консультант Ужгородського ЦПІКу Едгар Лакатош допоміг 22-річній Мелінді Товт подали документи на отримання паспорту  Фото: ГО "Романі черхень"
Помічник-консультант Ужгородського ЦПІКу Едгар Лакатош допоміг 22-річній Мелінді Товт подали документи на отримання паспорту

Відсутність ідентифікаційних документів залишається однією з основних проблем ромської громади як усієї України, так і Закарпаття зокрема*. Оформити свідоцтва про народження, паспорти, а відтак і отримати соціальну допомогу, роботу, адаптуватися в соціум землякам допомагають співробітники Ужгородського Центру правової інформації та консультацій (ЦПІКу), що діє при громадській організації «Романі черхень». Нижче наведені історії – кілька прикладів безоплатної правової допомоги ромам, наданої у квітні цього року.

Свідоцтво про народження малюк отримає якнайшвидше

До консультанта Центру правової інформації та консультацій Мирослава Горвата звернулося подружжя ромів, які мешкають на вулиці Тельмана в Ужгороді. Молоді люди розповіли, що мати народила дитину у Харкові, але свідоцтво про народження вчасно не оформила. Консультант Центру Мирослав Горват (на фото праворуч) проконсультував пару і супроводив її до Ужгородського міського відділу РАЦСу, співробітники якого роз’яснили родині, як діяти, аби якнайшвидше отримати свідоцтво про народження на дитину.

133312

Фото: ГО "Романі черхень". 

І консультують, і супроводжують

До помічника-консультанта ЦПІКу Едгара Лакатоша, який надає правову допомогу у ромській громаді села Велика Добронь Ужгородського району, протягом квітня звернулися кілька місцевих ромів щодо отримання ідентифікаційних документів. Усім він надав правові консультації, а трьох із них супроводив до Ужгородського районного РАЦСу та районного паспортного столу. Відтак 15-річний Юлій Ільчак та 22-річна Мелінда Товт подали документи на отримання паспорту громадянина України, а 42-річній Маргариті Товт замінили паспорт громадянки України старого зразка на новий у вигляді ІД-картки.

23332

Едгар Лакатош та Маргарита Товт. Фото: ГО "Романі черхень". 

2333335

Скоро 15-річний Юлій Ільчак (праворуч) отримає перший у житті паспорт. Фото: ГО "Романі черхень". 

Замість ветхої «книжечки» – новий ІД-паспорт

Для 27-річного мешканця Ужгорода Віктора отримати новий паспорт було конче необхідно: старий зовсім потріпався, і використовувати його вже було не можна. Помічник-консультант Центру Роланд Бругош допоміг чоловіку оновити головний документ – у квітні Віктор отримав новенький паспорт у вигляді ІД-картки.

43331

Роланд Бругош (праворуч) і Віктор з новим ІД-паспортом. Фото: ГО "Романі черхень". 

І мама, і дитя – з документами та соціальною допомогою

Сільвія, молода 16-річна мати, мешканка вулиці Тельмана, звернулася до помічника-консультанта ЦПІКу Івана Балога з проханням допомогти оформити документи і на себе, і на дитину. На початку 2018 року жінка народила дочку Ванессу, однак у неї самої, окрім свідоцтва про народження, іншого документа не було. А без паспорта зробити свідоцтво про народження на дитину виявилося проблемою. Завдання щодо оформлення паспорта для Сільвії ускладнилося тим, що її мати, бабуся маленької Ванесси, виїхала за межі області.

Іван Балог як консультант Управління праці та соцзахисту населення Ужгорода під свою відповідальність вирішив питання щодо отримання Сільвією паспорта громадянки України, а потім і свідоцтва про народження на доньку. Після цього молода мама також змогла оформити соціальну допомогу на дитину. 

33331

Іван Балог допоміг Сільвії отримати документи і на неї, і на дитину. Фото: ГО "Романі черхень".  

*Довідка
За даними дослідженькількох ромських громадських організацій, на сьогодні в Україні проживає 200-400 тисяч ромів.Близько 40% ромів не мають документів.

P.S. Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють за підтримкиРомської програмної ініціативи  Міжнародного фонду «Відродження». Детальнішепро діяльність центрів та життя ромської громади Україничитайте на сайті«Правовий простір» у рубриці «Посилення ромських громад».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены