GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Лутковська хоче, аби прикордонники носили відеореєстратори під час спілкування із шукачами притулку
  • Автор Микола Мирний, Центр інформації про права людини для "Правового Простору"
  • 0 комментарии

Омбудсман Валерія Лутковська вважає, що прикордонники мають носити відеореєстратори під час спілкування із шукачами притулку. Це унеможливість їх бездіяльність, коли іноземці заявляють про бажання отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.

Як повідомляє Центр інформації про права людини, таку думку вона висловила після виступу юридичного консультанта громадської організації "Право на захист" Анни Бабко. Вона розповіла, що у квітні 2017 року прикордонники протягом 10 діб утримували 17-річного громадянина Сомалі в приміщенні для транзитних пасажирів аеропорту "Бориспіль".

Вони не допускали дитину до процедури розгляду надання йому статусу біженця. Хлопця передали представникам територіального органу Державної міграційної служби та виконавчому комітету Бориспільської міської ради як органу опіки та піклування лише після втручання офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини

"Відеореєстратори потрібні, щоб ми потім не стикалися з проблемою, коли ми приїжджаємо і вказуємо, що от людина звернулась із заявою про надання статусу шукача притулку, а прикордонник відповідає, що до них ніхто не звертався. Коли наголошуєш, що заява може бути усною, він — "Ні, нічого не знаю", — переповідає Уповноважена Верховної Ради з прав людини діалоги з прикордонниками. 

412345

Омбудсман Валерія Лутковська. Фото: Центр інформації про права людини.

Вона переконана, що завдяки відеореєстраторам прикордонники нестимуть відповідальність за неправду. Таке нововведення запобігатиме порушень у майбутньому. 

"Я знаю, що прикордонна служба до цього готова. Але немає відповідного нормативного регулювання. Тут ми маємо подумати, як їм допомогти, щоб вони отримали відеореєстратори, і щоб це покращило якість їхньої роботи", — додала Валерія Лутковська під час обговорення результатів виконання Нацстратегії з прав людини. 

Як відомо, ухвалена президентом Нацстратегія з прав людини зобов’язує Державну міграційну службу розробити та подати на розгляд уряду законопроект, який має внести зміни до статті 5 закону “Про статус біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”. Ці зміни мають передбачити право людини подати заяву про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, незалежно від мети її прибуття в Україну та легальності її перебування в Україні станом на момент подачі заяви. 

Відомство захід Нацстратегії не виконало. Воно пропонувало виключити цей пункт, оскільки "така стаття закону не містить обмежень щодо подання заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту".

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены