GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У Києві презентують виставку «Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти»

До роковин трагедії Бабиного Яру в Київському Академічному музично-драматичному циганському театрі «Романс» 28 вересня урочисто відкриють виставку про трагічну долю ромів, депортованих з Румунії до Трансністрії у 1942-44 роках. Експонати: фото та свідчення ромів, які пережили геноцид.

Група ромської і неромської молоді з України, Молдови, Німеччини та Румунії відвідала місця південної України, де у 1942–1944 роках опинилися роми, депортовані з Румунії, Бессарабії та Буковини. Багато ромен загинули внаслідок голоду, епідемій та знущань з боку окупаційної влади, а подекуди навмисних масових вбивств. Воночас учасники подорожей відшукали як в Румунії, так і в Україні вже стареньких сьогодні ромів, яким пощастило пережити геноцид, а також місцевих сусідів-неромів, які на власні очі бачили, що відбувалося з приреченими на смерть. Їхні спогади було записано.
«Результатом проекту є виставка, яка вдало поєднує різні виміри цього трагічного явища та його значення для сьогодення. Передусім, це історичний аспект, який ознайомлює відвідувачів виставки з обставинами депортації ромів з Румунії та їх загибелі і виживання у Трансністрії. Водночас презентується сучасний стан пам’яті про цю подію в різних країнах та суспільствах, що сьогодні є спадкоємцями тих часів. Крім того, виставка висвітлює сьогоднішнє становище ромських громад в охоплених проектом країнах, складні процеси подолання наслідків геноциду, та, констатуючи факт, що упередження та забобони щодо ромів із сьогоденного життя не зникли, застерігає суспільства від повторення трагічних помилок минулого», - зазначено у прес-релізі виставки.
У листопаді 2016 року україномовну/російськомовну версію виставки було презентовано в Одесі, згодом – у Дніпрі, а в січні 2017го німецькомовну/румунськомовну версію було представлено у Берліні.
Виставку адресовано школярам, студентам, викладачам, представникам мас-медіа, ромській громаді та загальній аудиторії – усім, кому не байдужа історія ХХ століття та трагічна минувшина народів України в часи тоталітаризмів та Другої світової війни, колективна історична пам’ять, історія геноциду.

У програмі урочистого відкриття виставки:

  • Вітальне слово організаторів: Ігор Крикунов – керівник НКО «Амала», Народний артист України, художній керівник ромського  театру «Романс»;
  • Презентація проекту: Франк Брендл – координатор проекту, ГО «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін, Німеччина)
  • Доповідь «Геноцид ромів і пам'ять про ньго у сучасній Румунії»: Петру Матей – науковий співробітник Інституту досліджень історії голокосту в Румунії ім.. Елі Візеля (Бухарест)
  • Доповідь «Геноцид ромів у німецькій частині окупованої України та сучасна пам’ять про нього»: Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту. 
  • Відеопрезентація проекту
  • Дискусія та огляд виставки.

Місце відкриття: Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс», м. Київ, проспект Перемоги, 38).
Дата та час: 28 вересня 2017 р., початок о 17.00.

Виставка працюватиме з 28 вересня по 15 листопада 2017 р.
Вхід у театр «Романс» для відвідання виставки – вільний.
Робочі години для відвідання виставки: вівторок – неділя, з 14.00 до 19.00.
Для групових відвідин прохання заздалегідь узгодити візит групи за телефоном: (044) 277 87 97.

4632222

21728

 

Довідка
Організатори виставки: громадська організація «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін, Німеччина), Національно-культурне об’єднання «Амала» (Київ, Україна), Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» (Київ, Україна), Український центр вивчення історії Голокосту (Київ, Україна).

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены