GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Молодий ромський активіст – про свій шлях до громадської активності
Володимир Волошин (праворуч) та його наставник Олексій Юрченко. Фото: Фонд регіональних досліджень.
Володимир Волошин (праворуч) та його наставник Олексій Юрченко.

Сумчанин Володимир Волошин, учасник громадської організації «Ромський молодіжний конгрес» ділиться своїми враженнями від участі у проекті з ромської проблематики. 

Втілювала проект у 2016 році Сумська обласна громадська організація  «Фонд регіональних досліджень» за підтримки  Ромської програмної ініціативи  Міжнародного фонду «Відродження»*. Одним із важливих етапів стала «Школа лідерства», у якій здобули підготовку до громадської роботи 24 молодих ромських активістів. Серед них був і Володимир Волошин, студент Сумського державного університету.

«Влітку минулого року разом зі своїми друзями я долучився до проекту з ромської проблематики, що здійснювалася під керівництвом «Фонд регіональних досліджень» Головну увагу команда проекту приділяли нам – молодим сумським рома, які виявили бажання долучитися до громадської активності.

Ми брали участь в обговоренні проблем життєдіяльності нашого народу на «круглому столі», відкривали Ромський громадський центр та  вели прийом відвідувачів, утворювали нашу громадську організацію «Ромський молодіжний конгрес».

Теоретичні знання та практичні навички з основ права, економіки, громадської активності ми отримали у «Школі лідерства».  Нас вчили провідні місцеві тренери та наші «рідні» керівники ромських громадських організацій з Києва та Харкова. 

У повній мірі долучитися до місцевого громадського простору нам допомогла практика у громадських організаціях. В процесі реалізації проекту ми усвідомили велике значення медіації (посередництва) як ефективного способу вирішення проблем рома. Тому я здобуваю практичні навички в спеціалізованій громадській організації «Компроміс», яка займається медіацією. Моїм наставником став Олексій Юрченко, кандидат економічних наук, доцент, практикуючий медіатор. Крім медіації, мене навчають вести прийом громадян, оформляти документацію, працювати в команді. 

Протягом двох найближчих місяців я буду залучений до роботи Центру регіонального розвитку, який був утворений громадською організацією «Фонд регіональних досліджень»  при Сумському державному університеті. При Центрі утворена Агенція етнокультурного розвитку, де ми продовжимо допомагати місцевим рома.

Ще на початку проекту мене зацікавила інформаційно-аналітична  робота з використанням інформаційних технологій. З огляду на такий інтерес та бажання працювати у рідних Сумах я навчався у місцевому коледжі, а  минулого року поступив в Сумський державний університет на спеціальність «Інформатика». Я намагаюся використовувати свої знання з метою розвитку нашої громадської організації «Ромський молодіжний конгрес». Зокрема веду сторінку організації у мережі «Facebook», працюю над створенням бази даних, налагоджую стосунки нашої організації з партнерами. І зі мною поруч мої старші колеги – учасники громадської організації «Компроміс».

Варто нагадати, що в рамках проекту у Сумах 26 серпня 2016 року було презентованоРомський громадський центр, покликаний організувати  вирішення нагальних проблем сумських рома та стати осередком утворення місцевої молодіжної ромської організації.

 *Більше про цей та інші проекти, підтримані Ромською програмною ініціативою МФ «Відродження» читайте у рубриці «Посилення ромських громад».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены