GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Медіатори фіксуватимуть випадки дискримінації в доступі до медичних послуг
Віце-президентка МБФ «Чіріклі» Земфіра Кондур і учасники тренінгу, ромські посередники. Фото: МБФ "Чіріклі".
Віце-президентка МБФ «Чіріклі» Земфіра Кондур і учасники тренінгу, ромські посередники.

Ромські посередники фіксуватимуть випадки дискримінації в доступі до медичних послуг і допомагатимуть ромам отримати юридичну консультацію. Аби медіатори ідентифікували та фіксували такі випадки професійно, а також відрізняли випадки дискримінації від порушення прав пацієнтів, 16-17 липня в Ужгороді для посередників було проведено відповідний тренінг.

В Україні триває реалізація проекту «Підтримка мережі ромських медично-соціальних посередників», який впроваджується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Під час реалізації нового етапу цього проекту медіатори продовжуватимуть свою діяльність, як і в минулі роки. Відмінною рисою цьогорічної фази проекту є те, що ромські медіатори фіксуватимуть випадки дискримінації саме в доступі до медичних послуг. Якщо раніше вонизнали про такі випадки і просто інформували МБФ «Чіріклі», який реалізує проект, а реагування на них відбувалось згодом, то зараз саме посередники фіксуватимуть такі випадки і допомагатимуть ромам отримати юридичну консультацію.

Це буде відбуватися через перенаправлення до ромських юридичних центрів, або до правових центрів, які надають безплатні консультації. Іноді медіатори зможуть самотужки допомагати залагоджувати конфлікти, які виникають, безпосередньо на місці.

Також буде відповідне реагування на такі випадки, збирання інформації. І згодом МБФ «Чіріклі»  планує презентувати всі зібрані кейси, випадки на національному рівні, аби довести, що роми піддаються дискримінації під час отримання медичних або соціальних послуг.

Під час тренінгу відбувалося навчання медіаторів, які будуть безпосередньо брати участь в реалізації цього проекту, як виявляти факти дискримінації в доступі до медичних послуг та їх отриманні. А також, яким чином фіксувати ці випадки, що робити в таких ситуаціях, куди перенаправляти ромів для отримання юридичної допомоги і таке інше.

У тренінгу взяли участь посередники з 6-ти областей України. Після навчання представниці МБФ «Чіріклі» разом із керівницею Закарпатського благодійного фонду «Благо» Елеонорою Кулчар  відвідали ромське поселення у селі Холмок біля Ужгорода (на фото внизу).

13653281 1235149856518204 2819572612952571924 o

А в поселенні Радванка відбулась зустріч із ромськими жінками, аби дізнатися, чи стикаються вони з різними видами дискримінації при отриманні соціальних та медичних послуг.

13737677 1235149783184878 4229123484259947920 o

Зустріч з ромськими жінками в Радванці. Фото: МБФ "Чіріклі".

Варто зауважити, що люди іноді вельми неосвічені, особливо в Ужгородському районі. Вони навіть не знають, наприклад, хто такі соціальні працівники. Навпаки, в самому Ужгороді ромні освіченіші, вони більше знають про свої права. Але стикаючись із дискримінацією щодня, вони настільки звикли до неї, що навіть не сприймають це як порушення їхніх прав за етнічною ознакою.

Хочеться вірити, що здійснення наступного етапу проекту «Підтримка мережі ромських медично-соціальних посередників», що відбувається за сприяння Міжнародного фонду «Відродження», допоможе виправити ситуацію з утисками прав ромів у отриманні медичної допомоги в різних регіонах України.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены