GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Юристи відкрили очі соціальній службі

Через обставини, що склалися у родині з Хмельниччини, на бабусині плечі лягли витрати, пов’язані з вихованням  дитини. Привернути увагу соціальних служб до складної ситуації вдалося за допомогою юристів.

Ініціатором звернення до юристів Центру правової інформації та консультацій при Хмельницькій обласній громадській організації «Подільська правова ліга» стала старенька прабабуся дворічної дитини. Пенсіонерка Марія Степанівна Птушко* просила допомогти у складній сімейній ситуації. Розповіла, що мешкає разом з донькою, онукою та правнучкою. Онука розірвала шлюб із чоловіком, який з родиною не живе - лише з’являється час від часу та "підіймає" скандали. Дівчина не працює – знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною. Однак часто приходить додому в нетверезому стані, іноді й зовсім не з’являється по кілька днів, залишає маля на бабусю, доньку Марії Степанівни, Оксану*. Та в свою чергу терпить складний клубок життєвих негараздів. Тож, Марія Птушко, співчуваючи доньці, яка загнана в глухий кут сімейними проблемами, звернулася до правозахисників.

- Центр вже не вперше допомагає цій родині, - каже юрист «Подільської правової ліги» Кристина Антонюк, яка взялася за справу. - У даному випадку мені доводиться виступати в ролі сімейного юриста, адже до нас Марія Степанівна зверталася й раніше – і також з приводу негараздів у сім’ї. Про складну ситуацію в цій родині соціальні служби не знали, відповідно, нічого не робили. Натомість про неї добре знала міліція, до якої не раз зверталася бабуся.

Юристами Центру було складено і передано лист-звернення до служби у справах дітей Хмельницької міської ради, аби соціальні працівники разом із представниками міліції допомогли родині, перевірили умови проживання дитини, провели роз’яснювальну бесіду з батьками.

За словами юристів, якщо ситуація з вихованням маляти не зміниться, йтиметься про позбавлення батьківських прав на дитину.

*Імена героїв змінено з етичних міркувань.

P.S. Центри правової інформації та консультацій створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» в межах «Правової допомоги малозабезпеченим і вразливим групам громадян». Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены