GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Мовну статтю Закону "Про освіту" відправлять на розгляд Венеціанської комісії

Міністерство освіти та науки України (МОН) направило до Ради Європи листа, де заявило про намір надіслати на експертизу до Венеціанської комісії статтю 7 «Про мову навчання» Закону "Про освіту". Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Міністром національної освіти Румунії Лівіу Марьян Попом 27 вересня, повідомляється на офіційному сайті МОН.

- 6 жовтня у мене також заплановано зустріч з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, на якій ми теж обговоримо питання експертизи та імплементації статті 7 Закону «Про освіту». Потрібно розуміти, що пункт 4 статті 7 передбачає, що у базовій та старшій школі один чи декілька предметів можуть викладатися мовою Європейського союзу. Співвідношення, які закладатимуться у різних класах, будуть прописані на рівні базового навчального плану, що затверджується КМУ разом із Держстандартом. Ми готові вести щодо цього консультації, але усі рішення, що прийматимуться, мають враховувати, в першу чергу, інтереси наших громадян, незалежно від походження, - зазначила Міністр.

Вона наголосила на тому, що наразі в Україні існують цілі анклави – території, де населення спілкується виключно мовою меншини, і діти, відповідно, не мають жодної мовної практики державною мовою.

- Це негативно впливає на результати ЗНО цих дітей з української мови. Цього року більше 54% дітей, що навчаються у школах з румунською мовою навчання, не склали ЗНО  з українською мови, тобто не подолали поріг склав/не склав. Ці діти автоматично не можуть вступати до українських ВНЗ, вони не зможуть потрапити на державні посаді чи в органи місцевого самоврядування. Але найгірше – ми створюємо мовне гетто, території, на яких громадяни не можуть вільно комунікувати з рештою населення нашої країни, - пояснила Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про освіту», що був прийнятий ВРУ 5 вересня.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены