GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
12 порад на випадок, якщо тебе затримав міліціонер
Учні Херсонського навчально-виховного комплексу імені Тараса Шевченка під час семінару. Автор фото: Андрій Недбайло
Учні Херсонського навчально-виховного комплексу імені Тараса Шевченка під час семінару.

Вихованцям Херсонської школи-інтернату правозахисники розповіли про алгоритм дій при зустрічі з міліціонерами.

Хоч як держава не намагається підвищувати престиж професії міліціонера, поки що більшість людей сприймають з острахом сам факт зустрічі з правоохоронцем навіть на вулиці. Останні події у Києві, коли «беркутівці» жорстко поводилися з мітингувальниками, тільки затвердили загальну думку, що з міліцією краще не зв’язуватись, бо захиститись практично неможливо. Звичайно, що таке упереджене ставлення, народжує в людях страх, зухвалість, за якою вони намагаються приховати своє невміння адекватно реагувати на міліціонерів. Але насправді в більшості випадків можна уникнути конфліктів, якщо знати, як захистити свої права. Про це йшла мова на семінарі 18 грудня, якій організовано та проведено за ініціативи Наталії Козаренко, регіонального координатора Уповноваженого з прав людини в Херсонські області та координатора Центру правової інформації та консультацій при Херсонському обласному фонді милосердя та здоров’я, створеного за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Семінар «Ти і міліція: як діяти, щоб не стати жертвою міліцейського свавілля» проходив в Херсонському навчально-виховному комплексі імені Тараса Шевченка для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

int02
Автор фото: Андрій Недбайло
Наталія Козаренко, координатор Херсонського Центру розповідає про правила поводження при затриманні.

За словами Наталі Козаренко, більшість українців не знають своїх прав при адміністративному затриманні та обов'язків представників правоохоронних органів, тому схильні сліпо виконувати всі вимоги міліції, навіть незаконні. А це може призвести до неприємних та фатальних наслідків. Саме тому дуже важливо, щоб якомога більше людей отримали знання, які допоможуть уникнути конфліктів та небезпек. Адже завжди легше попередити порушення своїх прав, аніж потім боротись із наслідками.

Звичайно, що сам семінар був побудований так, щоб дітям було цікаво. Тому крім лекції, учасники заходу розглянули життєві ситуації, які виникають при спілкуванні з міліцією. Основна теза – поводитись чемно та знати свої права та права правоохоронців. Якщо звести питання, які обговорювалися, то можна сформулювати 12 правил від юриста при затриманні міліцією в адміністративній справі:

 • поводься чемно, не тікай, не чини фізичного опору;
 • попроси представитися та показати службове посвідчення;
 • вимагай пояснення причин затримання, дізнайся назву відділку, куди доставляють;
 • вимагай від співробітників міліції повідомити про затримання твоїх близьких;
 • повідом про неправомірні дії міліції оператора лінії 102;
 • якщо тебе вже доставили до райвідділу, прослідкуй, щоб у відповідному журналі у відділку були зафіксовані твоє прізвище та ім'я, а також точний час твого затримання;
 • після прибуття до відділку вимагай складання протоколу про затримання, окрім протоколу про адміністративне правопорушення;
 • вимагай присутності адвоката. Це може бути адвокат від держави, або запрошений тобою чи батьками (опікунами);
 • не відмовляйся від підписування протоколу про правопорушення, якщо не згоден. Краще в графі «пояснення» напиши, що "з протоколом не згоден, тому що …….", якщо мали місце порушення з боку міліціонерів, запиши зауваження: "Про затримання не повідомлені родичі" або "Мені відмовлено у наданні можливості користуватися послугами адвоката";
 • обов'язково отримай копії складених протоколів;
 • пам'ятай, що особистий обшук має проводитись особою однієї з тобою статі у присутності двох понятих цієї ж статі;
 • за результатами обшуку складається протокол із зазначенням вилучених речей;
 • зауваж, що міліціонери не можуть фотографувати та знімати відбитки пальців в процесі адміністративного затримання.
P.S. Центри правової інформації та консультації створені та працюють за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження” в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”. Детальніше про діяльність мережі Центрів, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий простір».

Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены