GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
"Вишам" піднімуть плату за користування Єдиною державною електронною базою з питань освіти

На 66 копійок більше вищі навчальні заклади України будуть платити за використання Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) у розрахунку на одного студента. Але плату обіцяють зменшити вже з четвертого кварталу 2017 року. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки України з посиланням на державне підприємство «Інфоресурс».

За інформацією Міністерства, з ІІІ кварталу 2017 року українські ВНЗ платитимуть 1.98грн у розрахунку на одного студента за користування ЄДЕБО. Однак державне підприємство «Інфоресурс» повідомляє, що уже вживаються заходи, що дозволять зменшити плату за послуги з IV кварталу 2017-го. 

Підвищення має бути тимчасовим і потрібне для покриття витрат на модернізацію, обслуговування та супроводження програмного та апаратного забезпечення ЄДЕБО.

«Наше завдання зробити роботу ЄДЕБО максимально комфортною для користувачів. Для цього нам необхідно підвищити плату за користування програмним забезпеченням. Однак ми працюємо над тим, аби зменшити її з IV кварталу 2017-го. Ця система виконує багато функцій, які значно полегшують життя вишам, але щоб вона працювала належним чином, ми ще маємо її доопрацювати», – зазначає директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

Слід також зазначити, що за приблизними розрахунками на одного студента-бюджетника в рік держава виплачує вишам 26 тисяч гривень.

У ЄДЕБО є також нова функція – відкритий Реєстр навчальних закладів. Вперше з’явилося відкрите джерело актуальної та достовірної загальної інформації про навчальні заклади України, що забезпечує:

  • єдиний державний облік та ідентифікацію навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів;
  • можливість класифікації навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів для отримання статистичної інформації у формалізованому вигляді;
  • проведення спостережень за структурними змінами в системі освіти – створенням, реорганізацією і ліквідацією навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів;
  • фізичних і юридичних осіб достовірною інформацією про навчальні заклади та їхні відокремлені структурні підрозділи;
  • можливість для аналізу відомостей про навчальні заклади та їхні відокремлені структурні підрозділи з метою забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері освіти;
  • проведення аналітичних досліджень та прогнозування тенденцій розвитку системи освіти.

Вартість користування реєстром складає 528 гривень на квартал. Ці кошти необхідні для підтримки, оновлення та розвитку реєстру. Також планується, що нове програмне забезпечення дозволить здійснювати ліцензування вищих навчальних закладів автоматизовано.

Наприкінці травня – на початку червня 2017 року було замінене програмне забезпечення, за допомогою якого функціонує Єдина державна електронна база з питань освіти, з приватного на державне. Його розробка відбувалася у надзвичайно стислі терміни, що призвело до недоліків у роботі програмного забезпечення протягом вступної кампанії цього року.

Відповідно до умов договору про закупівлю послуг з розробки вказаного програмного забезпечення, розробник зобов’язаний один рік безкоштовно забезпечувати функціонування та технічну підтримку програмного забезпечення.

ДП «Інфоресурс» повідомляє, що як технічний адміністратор ЄДЕБО продовжує безперервну роботу над вдосконаленням функціоналу державного програмного забезпечення Єдиної бази та усуненням проблем у його роботі.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены