GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Як отримати європейський грант
Як отримати європейський грант Фото: Google

Отримати у наш час безповоротне дофінансування на реалізацію проекту з європейських фондів  і програм – блискуча можливість. Вже зараз Україні доступні багатомільярдні суми міжнародної допомоги. А впродовж наступних років ці можливості різко зростуть, тому до 19-го року максимальна кількість українських організацій повинна бути готовою ними скористатися. Втім, для того, щоб попрацювати із цими коштами коректно, треба врахувати декілька нюансів, про які пише BusinessWeek.

1. Шанси на підтримку вашого проекту будуть значно вищими, якщо у вашої організації є стратегія, причому узгоджена зі стратегією розвитку міста, регіону, національною стратегією та пріоритетами ЄС. Звичайно, на формування національної стратегії ми можемо впливати лише опосередковано. Але можемо написати стратегію власної організації і взяти участь у стратегуванні регіону. Отже, якщо у вашому місті відбуваються стратегічні сесії – обов’язково візьміть в них участь! Пропрацювати напрям локальної стратегії, з яким будуть узгоджені стратегічні пріоритети вашої організації – у ваших же інтересах.

2. Маючи стратегію, почніть писати проекти, за допомогою яких ви покроково її реалізуєте. Насамперед це буде корисно для вас, оскільки ви наперед визначите, які цілі, за які періоди, із залученням яких ресурсів маєте досягнути. Таким чином, далі ви спокійно будете адаптувати власні проекти під вимоги європейських конкурсів, що оголошуються. Поки що ми спостерігаємо ситуацію, коли українці пишуть проекти під конкретні оголошені конкурси європейських програм, не маючи ані партнерів, ані стратегічних цілей, ані ресурсів для їх виконання, втягуючись до банального «полювання за грантами». Як наслідок – проект не підтримують і це тягне за собою розчарування і упевненість у тому, що кошти виділили «своїм людям».

3. На етапі написання проектів варто розпочати пошук партнерів за кордоном, які працюють над проектними ініціативами, подібними вашим. Не забувайте: більшість європейських проектів реалізуються міжнародними партнерськими консорціумами. Партнери ж шукаються не під оголошені конкурси європейських програм, а заздалегідь, за подібними ідеями і цілями.

4. Вже під час написання проектів варто почати формування проектних команд. В ідеалі – залучіть людей, які будуть реалізовувати проект, до процесу його написання. А надалі – розвивайте команду, навчайте її роботі у проектах за європейською методологією, чітко визначіть мотиваційні сценарії для кожного. Щоб у момент, коли ви підпишете грантову угоду і отримаєте кошти на рахунок, вам було «ким працювати». Не забувайте: якісна команда – гарантія не лише досягнення цілей проекту у вказані строки, але й його життєздатності після завершення фінансування.

5. Підготовлені вами проекти треба навчитися адаптувати під вимоги оголошених європейських конкурсів та розміщувати їх на порталі учасника Єврокомісії.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены