GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Батько залишив в спадок будинок з неприватизованою землею
Батько залишив в спадок будинок з неприватизованою землею Фото: allswalls.com

Мешканець Волинської області по собі залишив будинок та землю. Проте його дочка не змогла оформити спадщину. Виявилося, що земля не приватизована. За справу взялася голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку Надія Клімук. Завдяки правниці жінка швидко та ефективно вирішила свою проблему.

До Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернулася мешканка Ковельщини, якій батько після смерті  залишив будинок. Проте виявилось, що земля під ним не була приватизована. Доньці довелось в суді доводити право завершення приватизації земельної ділянки та оформлення на неї права власності.

У 2005 році у Світлани Дятел* помер батько. Після себе в спадщину дітям чоловік залишив будинок з господарськими спорудами в селі Мощена, земельну ділянку під будинком та 0,60 га землі для ведення особистого сільського господарства. За життя батько заповіту не склав, тому спадкування належного йому майна здійснювалось по закону.

Рідна сестра Світлани, яка теж мала право отримати частку від спадщини, від прийняття своєї частини відмовилась, написавши відповідну заяву до Ковельської державної нотаріальної контори.

Так Світлана залишилась єдиною спадкоємицею, тому рішенням Ковельського міськрайонного суду за нею було визнано право власності на житловий будинок, господарські та побутові споруди. На земельні ж ділянки, одна з яких знаходилась під будинком та інша, на якій сім’я вирощувала городину, правовстановлюючих документів не було. Відповідно, їх приватизація не була проведена, тому нотаріус відмовила жінці у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вказану земельну ділянку.

Голова ГО «Центр зростання громад» Надія Клімук подала до суду позовну заяву про визнання за пані Світланою права на завершення приватизації та права на одержання на її ім'я свідоцтва про право власності на дві земельні ділянки: під будинком та для ведення особистого сільського господарства.

Для того, аби подати позов, правниця зібрала усі необхідні документи:

  • відмову від нотаріуса,
  • витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки,
  • технічну документацію із землеустрою.

Рішенням Ковельського міськрайонного суду позов було задоволено повністю. Завдяки відмінній роботі фахівця своєї справи -  Надії Клімук - жінка швидко та ефективно вирішила свою проблему.

Як діяти, якщо отримали в спадок будинок без правовстановлюючих документів - читайте у матеріалі ІРЦ “Правовий Простір”“Отримав будинок у спадок без документів: що робити (+ презентація).

*Ім'я змінено з етичних міркувань

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены