GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У спадок – квартира і непогашений кредит: чи має спадкоємиця повертати борг?

Мешканці  Луганщини бабуся залишила у спадок квартиру та непогашений кредит. Юристи Сєвєроднецького Офісу Мережі правого розвитку роз'яснили, що необхідно робити у такій ситуації. 

До Офісу при НУО «Громадська платформа» за юридичною допомогою  звернулася 45-річна мешканка Сєвєродонецька Катерина Снопко*. Жінка розповіла, що в неї померла бабуся, яка залишила у спадок свою квартиру. Проте, окрім житла, спадкоємиця отримала і непогашений кредит бабусі. Жінка хотіла дізнатися у юристів: чи має банк право вимагати від неї погашення цього боргу?

Як повідомив юрист Офісу Сергій Кошель, жінці роз'яснили, що відповідно до ст. 1281 Цивільного Кодексу України (ЦКУ), кредитор має право пред’явити вимоги до спадкоємця. І той має погасити борг повністю. Але сума не повинна перевищувати вартості майна, отриманого у спадок.

- Спадкоємець зобов'язаний повністю  задовольнити вимоги кредитора, але в межах вартості майна, отриманого у спадщину. Якщо спадкоємців кілька, то кожен з них має погасити борг у розмірі, який відповідає його частці у спадщині, - роз'яснює Сергій Кошель. - Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

Якщо ж спадкоємець відмовиться від одноразового платежу, то кредитор має право звернутися до суду, який накладе стягнення на майно, передане у спадщину, говорить юрист.

Пані Катерині юристи Офісу порадили з’ясувати суму заборгованості бабусі перед банком, дізнатися ціну квартири, яку заповіла жінка, та вирішити, чи доцільно їй взагалі оформлювати на себе спадщину.

- Відповідно до ст.1273 ЦКУ, вона протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини має право звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою про відмову від її прийняття, - говорить Сергій Кошель.

Далі Катерина діятиме за порадами правників, а ті у свою чергу готові й надалі допомагати жінці, якщо в неї виникнуть додаткові правові питання.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены