GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
В 2016 українці зможуть вивчати декларації чиновників онлайн

З наступного року в Україні почне діяти система електронного декларування та моніторингу майна, доходів та витрат держслужбовців. Також запрацює відкритий реєстр декларацій, доступ до якого матиме кожен українець.

Про це в ході прес-конференції 1 жовтня в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко. За його словами, з того моменту, як запрацює відкритий реєстр декларацій, не лише Національна агенція із запобігання корупції, а й будь-який український громадянин в режимі онлайн зможе побачити на сайті декларацію будь-якого держслужбовця, починаючи від керівника держави і закінчуючи головою райдержадміністрації.

Як пояснили у Міністерстві, робота з підготовки технічного завдання для створення програмного забезпечення для запуску реєстру та системи моніторингу проводиться Міністерством юстиції спільно з міжнародними експертами і представниками громадянського суспільства протягом останніх півроку.

«Ми хочемо подякувати Світовому банку, який спільно з нами розробив технічне завдання для створення програмного забезпечення. Система має забезпечувати подання декларації в електронній формі кожним державним службовцем, автоматичний доступ громадян до цієї декларації після її введення в програму і створення спеціальної системи електронної перевірки відомостей із декларації», - поінформував присутніх Міністр юстиції. Він також висловив вдячність місії ПРООН в Україні за те, що вони взяли на себе всі витрати, пов’язані з розробкою програмного забезпечення.

Водночас директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстр повідомив, що на сайті ПРООН у розділі закупівлі зазначені умови проведення тендеру на написання програмного забезпечення. Взяти участь у змаганні може будь-яка компанія національного чи міжнародного рівня.

В свою чергу експерт команди Світового банку з розробки техзавдання Дмитро Котляр наголосив, що розроблене програмне забезпечення, яке ляже в основу системи електронного декларування, не матиме аналогів у світі.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены