Logo
Версия для печати
Громадяни та бізнес пропонуватимуть, які державні дані слід відкрити

Відтепер кожен громадянин може запропонувати регулярне відкриття тих чи інших наборів державних даних на Національному порталі відкритих даних. Такі пропозиції щомісячно розглядатимуть робочою групою з відкритих даних.

Про це йшла мова під час першого засідання Міжвідомчої робочої групи з відкритих даних, пояснили в Кабінеті Міністрів України.

Пропозиції щодо розкриття даних будуть додаватися до тексту Постанови Кабінету Міністрів, що регулює перелік даних обов'язкових до оприлюднення у відкритій формі. Зауважимо, від користувачів сервісу вимагається аргументація, чому саме такі дані мають бути регулярно оприлюднені.

Протягом серпня та в рамках виконання Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних" всі центральні органи виконавчої влади внесли пропозиції щодо наборів даних та реєстрів, які будуть відкриті в першу чергу. Тепер таку можливість отримала і громадськість.

"Тепер будь-яка людина чи бізнес можуть не писати регулярні запити, а просто запропонувати автоматичну публікацію інформації на Порталі та на регулярній основі. Громадськість та ринковий попит мають визначати, які дані треба збирати, зберігати та відкривати, а держава максимально сприяти цьому суспільному запиту", - зазначив радник Прем'єр-міністра України Денис Гурський.

Запропонувати набір даних можна за посиланням.

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.