GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Сорок тисяч гривень моральної шкоди допомогли отримати пенсіонеру у Білій церкві
  • Автор Ольга Настіна, керівник Білоцерківської міської громадської організації «Правова єдність»
  • Опубликовано в  Успішна практика
  • 0 комментарии

Історія про те, як пенсіонеру, що став інвалідом внаслідок ДТП, сплатили моральну шкоду у сумі 40 тисяч гривень завдяки допомозі Білоцерківського правозахисного центру.

Нещастя сталося з Петром Григоровичем восени 2011 року у Білій Церкві. Жінка-водій, грубо порушивши правила дорожнього руху, збила мопедиста. В результаті ДТП водій мопеду, пенсіонер Петро Григорович, сильно постраждав: у нього виявили закритий перелом шийки правої стегнової кістки, перелом лівого наколінника та інші ушкодження. Постраждалого одразу госпіталізували, йому зробили дві операції. Пенсіонеру довелося навіть протезувати суглоб. Процес лікування затягнувся. На лікування Петра Григоровича його сім’я витратила близько 40 тисяч гривень. Чоловіку встановили другу групу інвалідності: через ушкодження він вимушений пересуватися тільки за допомогою милиць. При цьому водій-порушник жодного разу не поцікавилася станом його здоров’я та не запропонувала ніякої допомоги.

Паралельно з лікуванням свого чоловіка, дружина пенсіонера намагалася добитися справедливості. Правоохоронні органи довго не хотіли відкривати кримінальну справу. Так минув маже, вона звернулася до юристів правозахисного Центру. Консультаційну допомогу сім’ї потерпілого надавала юрист Марина Мол чанова. Складена нею скарга до прокуратури міста допомогла все-таки відкрити кримінальну справу.  

Потім юрист Центру підготувала цивільний позов про стягнення матеріальної та моральної шкоди з жінки, що спровокувала ДТП, на суму близько 60 тисяч гривень. Адвокат порушника запропонувала Петру Григоровичу вирішити питання мирним способом і сплатити йому матеріальні збитки в розмірі 40 тисяч гривень. Він погодився і учасники ДТП уклали мирову угоду, яку в подальшому затвердив суд.

Довідка: Центр правової інформації та консультації м. Біла Церква працює на базі Білоцерківської міської громадської організації  «Правова єдність».Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи більше можна дізнатися на www.pravo.prostir.ua в розділі «Центри правової інформації та консультацій».

Під редакцією Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я1sm

 

Позиція, відображена в  матеріалі, належить його авторам і може не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены