GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Робиш ремонт чи будуєш? Поважай спокій сусідів

Мало кому сподобається прокинутися вночі від пронизливого звуку працюючої дрилі чи здригатися від грюкоту відбійного молотка у вихідні дні. Але, нажаль, такі «сюрпризи» дуже часто готують нам сусіди, які розпочали ремонт власної оселі та не зважають на інших. Почуваються господарями ситуації й будівельники, які поспішають здати об’єкт, тому працюють без вихідних та, навіть, пізно вночі. Насправді, такі порушення режиму тиші незаконні.

9 квітня до Центру правової інформації та консультацій НУО Луганська обласна організація «Громадська платформа» в місті Рубіжному звернувся пан Олександр. Він поскаржився на те, що поряд з його будинком по вулиці Леніна триває будівництво магазину. Роботи не припиняються а ні у вихідні, а ні вночі.

Жителі нашого дому не мають спокою вже більше 2-х тижнів. Ми постійно чуємо гуркіт, крики, сварки будівельників. Спати чи відпочивати практично неможливо, - розповів Олександр.

Юрист Центру надав пану Олександру роз’яснення і повідомив, що згідно Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» визначено часові рамки, в межах яких шум визначається як правопорушення (ст. 24).

Так, відповідно до статті 24 вказаного Закону житлові будинки та прибудинкові території належать до захищених об'єктів, на яких діють часові обмеження. Так, зокрема, визначено, що у нічний час із 22:00 до ранку 8:00 на таких об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, застосування піротехнічних засобів. Крім того, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові й неробочі дні – цілодобово.

Тобто права жителів будинку були грубо порушені будівельниками та замовниками будівництва магазину. Щоб люди змогли захистити свої права, юрист Центру допоміг у написанні заяв до міськвиконкому, прокуратури та санітарно-епідемілогічної станції в місті Рубіжному. Це саме ті організації, у компетенції яких вплинути на будівельників чи то накладанням штрафу за порушення Закону, чи то приписом про усунення правопорушення.

Як повідомив пан Олександр, через декілька днів після звернення до юристів поведінка будівельників змінилася. Зараз роботи на об’єкті проходять виключно у робочі дні з 8 ранку до 7 вечора.

 

Довідка: Центр правової інформації та консультацій у м. Рубіжне створений на базі Луганської обласної організації «Громадська платформа» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи більше можна дізнатися на www.pravo.prostir.ua в розділі «Центри правової інформації та консультацій».

Під редакцією Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я1sm

Позиція, відображена в матеріалі, належить його авторам і може не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены