GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Послуги банку не можуть бути нав’язливими

Недобросовісні люди користуються тим, що більшість пенсіонерів погано знаються на своїх правах. Саме тому літні люди часто стають жертвами шахраїв. Прикро, що навіть ті, хто має опікуватися пенсіонерами, іноді поводяться дуже непорядно по відношенню до стареньких.

Коли нав’язливі послуги пропонують мобільні оператори, чи на вулиці дають у руки якусь рекламну продукцію, то ми до цього вже звикли: відмовляємось і більше не згадуємо. Але коли пенсіонер, який отримує мізерну пенсію від держави, стикається з тим, що йому всупереч його волі нав’язують оформлення кредиту та плату за нього, то це може мати серйозні наслідки.

Пані Катерина Ліховід з міста Сніжного, як і багато інших пенсіонерів отримує пенсію через «Ощадбанк». Для зручності жінка оформила пенсійну карту. У лютому цього року термін дії карти закінчився, тож пані Катерина звернулася до відділення банку з проханням обміняти картку. Оформлюючи заявку, банківський працівник запропонувала пенсіонерці відкрити споживчий кредит на пенсійну картку. Але та відмовилася, пояснивши, що не потребує кредитних грошей. У відповідь на це їй сказали, що необхідно на протязі місяця написати заяву про відмову від оформлення споживчого кредиту. Найближчим часом пані Катерина написала заяву у відділенні АТ «Ощадбанк». Там її запевнили про те, що заява буде долучено до справи. 12 березня 2013 при перевірці своєї картки пенсіонерка виявила, що разом з пенсією, яка становить 1039 гривень їй нарахували і кредит в сумі 1561 гривень. Навіть не зважаючи на те, що вона відмовилася від нього письмово місяць тому. Жінка була обурена та вирішила знову завітати до банку за поясненнями. Прийшла у відділення і почала з'ясовувати на підставі чого було надано кредит без згоди і куди долучили її заяву. Те, що пенсіонерка почула у відповідь, вразило! Співробітники банку на підвищених тонах пояснили, що не знають куди поділась заява! Службовці натякнули пані Катерині, щоб вона не заважала їм працювати та йшла додому. Схвильована та ображена жінка так і зробила, а наступного дня вирішила все ж таки добитись справедливості.

Вона звернулася до Центру правової інформації та консультації у Сніжному де розповіла про свою проблему. Юрист Центру правової інформації та консультації допоміг пані Катерині написати відповідну скаргу на адресу відділення АТ «Ощадбанк» із наступними питаннями:

- на якій підставі був нарахований кредит без згоди клієнта:

- чому працівники банку проявляють черствість, неповагу до потреб клієнтів, від грошового обороту яких формується заробітна плата обслуговуючого персоналу банку.

Також у скарзі містилася вимога провести роз'яснювальну роботу серед співробітників банку з метою підвищення рівня обслуговування клієнтів і роз'яснити співробітникам їх службові обов'язки у тому сенсі, що ввічливо обслуговувати клієнтів і, насамперед, пенсіонерів - це і є їх робота.

Така тактика подіяла. Станом на 29 березня цього року Катерині Ліховид керівництво відділення АТ «Ощадбанк» принесло вибачення за дії співробітників, а кредит виключено з її рахунку. Таким чином, можна стверджувати, що правильно побудована поведінка щодо захисту своїх прав, вчасне звернення за правовою допомогою, дає позитивний результат. А ще сприяє вихованню культури обслуговування клієнтів та руйнує стереотип, що пенсіонери не знають, як захищати свої права.

 

Довідка: Центр правової інформації та консультацій у м. Сніжному працює на базі Агенції демократичного розвитку Донбасу. Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи більше можна дізнатися на www.pravo.prostir.ua в розділі «Центри правової інформації та консультацій».

Під редакцією Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я1sm

Позиція, відображена в матеріалі, належить його авторам і може не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены