GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Прокуратура змусила забігати навколо пенсіонерки виконавців й міліціонерів

Тисячі українських дітей війни вже багато років добиваються виплат надбавок до пенсії. Перешкоди чекають їх буквально на кожному кроці. Навіть якщо у суді вдалося отримати позитивне рішення, проблеми починає створювати виконавча служба.

Пенсіонерка пані Наталя з села Середнє Радивилівського району Рівненщини, як і багато її співвітчизників, звернулася до суду щодо виплати надбавки до пенсії як дитині війни. У 2011 році Радивилівський районний суд задовольнив її вимоги. Вона отримала виконавчий лист і подала його до відділу Державної виконавчої служби Радивилівського районного управління юстиції. Державний виконавець відкрив виконавче провадження щодо виконання рішення суду. Проте тривалий час рішення не виконувалось. То ж на початку цього року пані Наталя звернулася із запитом на інформацію до начальника відділу державної виконавчої служби Радивилівського районного управління юстиції. Просила надати їй інформацію про результати виконання судового рішення, а також надати їй копію останнього процесуального документа, винесеного за результатами здійснення виконавчого провадження. Проте жодної відповіді їй так і не було надано.

Розуміючи, що вперлася у глуху стіну, жінка вирішила звернутися по допомогу до юристів Рівненського Центру правової інформації та консультацій. Їй допомогли підготувати і подати скаргу начальнику Головного управління юстиції в Рівненській області. Але позитивного результату досягнути не вдалося. Адже листом від 15.03.2013 року в.о. начальника Головного управління юстиції в Рівненській області повідомив, що 29.05.2012 року державним виконавцем було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження і її копії ніби то було направлено сторонам, у тому числі й скаржниці. Насправді ж, жінка нічого не отримувала, а тому її фактично позбавили можливості оскаржити таку постанову в установленому порядку, сплив термін оскарження.

Іншого шляху, як звернутися до прокуратури, фахівці Центру не бачили. Так народилася скарга від пенсіонерки до Прокуратури Рівненської області. Результат не змусив чекати: 27 квітня 2013 року їй надійшов лист з відділу ДВС Радивилівського районного управління юстиції, датований 26 квітня згідно поштового штемпеля на конверті. У цьому листі жінці нарешті, майже через рік після винесення, надіслали постанову про закінчення виконавчого провадження! А буквально через декілька днів після того, як поштою пенсіонерці надіслали документи, таку ж постанову їй додому приніс дільничний інспектор міліції. Він віддав жінці папери і попросив розписатись про отримання. Ця «оперативність» дуже вразила пані Наталю, вона поділилася своїми почуттями з юристами. Фахівці Центру їй відповіли, що жодним законом не передбачено процедури «рознесення» постанов державних виконавців «по хатам» дільничними.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що звернення до прокуратури виявилось тією дієвою лозиною, яка змусила працівників виконавчої служби нарешті почати діяти на користь пенсіонерки. Порушення термінів у наданні відповіді, що призвело до порушення прав пенсіонерки на оскарження дій виконавців, змусила підключати до владнання ситуації навіть міліцію.

Після отримання документів, пенсіонерка за допомоги юристів звернулася до суду для оскарження постанови державного виконавця. Тобто громадянка отримала можливість скористатися національними механізмами судового захисту. Нині справа перебуває на розгляді у суді.

Ця історія в черговий раз засвідчує, що скаржитись треба, треба бути наполегливими у відстоюванні своїх прав.

 

Довідка: Центр правової інформації та консультацій працює на базі Рівненської обласної громадської організації "Комітету виборців України". Центри правової інформації та консультацій створені і працюють за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи більше можна дізнатися на www.pravo.prostir.ua в розділі «Центри правової інформації та консультацій».

Під редакцією Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я1sm

Позиція, відображена в матеріалі, належить його авторам і може не співпадати з точкою зору Міжнародного фонду «Відродження»

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены