GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Завтра Рада розгляне проект про бюджетну децентралізацію

Основні напрями змін до бюджетного законодавства передбачають визначення нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

Відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації) Кабмін вніс до ВР під номером 4435а, а також звернувся до парламенту з проханням розглянути законопроект під час пленарних засідань, які розпочнуться 12 серпня. Як повідомляє прес-служба КМУ, нову модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин було розроблено з урахуванням досвіду зарубіжних країн. Зокрема, у ході підготовки проекту Закону були досліджені позитивні здобутки бюджетних реформу Польщі та Німеччині щодо фінансового забезпечення соціально-культурної сфери, побудови трансферної політики, організації міжбюджетних відносин та механізмів бюджетного вирівнювання.

Прийняття проекту Закону дасть змогу реалізувати політику  децентралізації повноважень та фінансів, а також зміцнити матеріальну та фінансову основи місцевого самоврядування і надати місцевим бюджетам бюджетну автономію та фінансову самостійність.Запропоновані зміни передбачають встановити новий механізм бюджетного вирівнювання. Разом з тим, нові зміни дозволять зацікавити громади до об’єднання та формування спроможних територіальних громад. Розробники пропонують спростити процедуру надання місцевих гарантій та здійснення запозичень від міжнародних фінансових організацій, посилити відповідальність галузевих міністерств за реалізацію державної політики у відповідній галузі та ефективність використання бюджетних коштів, удосконалити казначейське обслуговування бюджетних коштів та надати можливість місцевим бюджетам переходу на банківську форму обслуговування коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів та власних надходжень бюджетних установ.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены