GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Кабінет Міністрів затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування

Уряд України затвердив Концепцію реформування місцевого самоврядування. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр–Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман.

 

«Сьогодні ухвалено надзвичайно важливе рішення з позиції політичного сприйняття урядом України змін, які необхідно здійснити в країні для початку зміни системи влади на місцях», – сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві після засідання Кабінету Міністрів.

За його словами, Концепція передбачає, що в 2014 році мають бути розроблені та ухвалені всі необхідні законодавчі зміни, що нададуть можливість з 2015 року розпочати практичне втілення спрямованої на децентралізацію влади реформи в життя, і вже восени 2015 року провести вибори в місцеві органи влади на новій основі.

Основна ідея Концепції - децентралізація влади в країні і суттєве розширення повноважень територіальних громад. Саме на рівні громад можливо максимально забезпечити надання якісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.

Облдержадміністрації під час реформи місцевого самоврядування буде замінено на префектури з функціями контролю та нагляду, заявив Віце-прем'єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. І додав, що виконавча влада в областях, районах і територіях формуватиметься за рахунок виборчого процесу."Обласні ради сформують свої виконавчі комітети та призначать керівництво. Усі функції перейдуть до обласних рад та їхніх виконавчих органів. Така система також працюватиме на рівні районів і на рівні територіальних громад".

Також Володимир Гройсман зазначив, що в уряду є плани врегулювання процедури проведення місцевих референдумів, на які виноситимуть питання місцевого значення. Окрім цього, розробляється законопроект про добровільне об'єднання громад.

За словами Віце-прем'єра, для проведення цієї реформи не потрібні додаткові фінансові ресурси, загальна структура країни після проведення реформи не зміниться.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены