GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
“Знайомі обличчя”: State Watch розповіла, хто хоче обійняти керівні посади у ДБР
  • Автор Микола Мирний, Центр інформації про права людини для "Правового Простору"
  • 0 комментарии

Експерти громадської організації State Watch оприлюднили результати вибіркового аналізу кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідувань (ДБР). Вони закликають парламент усунути зовнішню комісію ДБР, яка ігнорує питання доброчесності кандидатів. 

Із 731 кандидатів вони навмання обрали 30 людей і оцінили їх за критеріями доброчесності. 15 з них віднесли до групи із середнім рівнем ризику, 15 – з високим. 

"Ми бачимо, що тренд, який був при відборі до інших органів правопорядку, залишився і навіть погіршився. Ми взяли довільно 30 людей із списку всіх кандидатів. Із них 13 людей – фігуранти журналістських розслідувань. Восьмеро були або є фігурантами кримінальних, адміністративних або дисциплінарних проваджень. П’ятеро підлягають або уникли люстрації. 23 мають непрозорі статки і 8 з них мали ситуативні або мають стійкі політичні зв’язки. І цей тренд, ми переконані, просякнутий через увесь список" – розповів в Українському кризовому медіа-центрі Володимир Петраковський, який працює радником у State Watch та є учасником науково-консультативної ради при ДБР.

Фігурант кримінальної справи

Координаторка проекту Prosud Катерина Бутко повідомила, що головою територіального підрозділу ДБР хоче стати Олександр Попеско. Це той самий заступник прокурора Вінницької області, якого у квітні НАБУ та СБУ затримали за підозрою в отриманні $6 тисяч за закриття кримінальної справи.  

Окрім цього, ЗМІ повідомляли, що родина кандидата сумнівним шляхом отримала у володіння значні земельні наділи біля річки Вишні на Вінниччині. Дружина кандидата – державний службовець, вона володіє розкішним маєтком, квартирою та у 2017 році зробила інвестицію в елітне житло у Вінниці. Аналогічну інвестицію зробила також матір кандидата, яка того ж 2017 року ще придбала новий позашляховик.  

Люстрація

Представник Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генпрокуратури Олег Валендюк уникнув люстрації завдяки рішенню Окружного адмінсуду Києва. 

 

Повідомляється, що його матері, вінницькій пенсіонерці, вдалось придбати елітну нерухомість у Києві. Журналісти оцінювали її у 10 млн гривень. 

Раніше в Міністерстві юстиції висловлювали переконання, що Максим Мельниченко має бути звільнений з прокуратури на підставі закону "Про очищення влади". 2011 року Центр журналістських розслідувань повідомляв, що кандидата затримали за підозрою в отриманні неправомірної вигоди. У State Watch вказують, що він має скромні доходи та активи, тоді як його матір володіє чималою кількістю дороговартісного рухомого та нерухомого майна. Окрім цього, вона веде бізнес на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.  

Кандидат Юрій Михальчук знаходиться в реєстрі службовців, щодо яких застосували закон про люстрацію. У State Watch вказують, що він та його дружина – службовці органів місцевого самоврядування і володіють значною кількістю нерухомого майна

Так само люстрували з лав прокуратури Романа Забарчука, який наразі працює приватним підприємцем. У чоловіка разом із дружиною також є низка об’єктів нерухомості та коштовні речі – годинники, ювелірні вироби, шуби. У подружжя – 5 автомобілей та кошти у 95 тисяч доларів, 20 тисяч євро та 760 тисяч гривень готівкою. 

Завдяки екс-прокурору Віталію Яремі люстрації уникнув Володимир Орлов. State Watch зауважує, що, незважаючи на постійну роботу в органах влади, у кандидата – декілька чималих квартир, дачний будинок, три елітні автомобілі та низка коштовностей. 

Статки незрозумілого походження

Про кар’єру в ДБР замислився й заступник голови Окружного адміністративного суду Києва Євген Аблов. Він не задекларував маєток своєї матері під Одесою. Родина має також дві чималі квартири в цьому місті. Разом з іншими суддями фігурував у розслідуванні "Слідства.інфо" про ухвалення рішення в той час, як перебував за кордоном на елітному курорті.

 Співробітниця Генпрокуратури Юлія Кулікова у своїй декларації за 2015 рік не вказала частину бізнесу чоловіка, зокрема його частку у ТОВ “Білдінг Інвестментс Груп”, яке пов’язують з Олександром Януковичем, та частку в ТОВ "ВКФ “Дебют”. У State Watch звертають увагу, що 2016 року кандидатка отримала від чоловіка подарунок – автомобіль Toyota Land Cruiser 2015 року випуску. Його вартість – 1,3 млн гривень, тоді як сукупний дохід подружжя за 2014-2016 роки становив 1,5 млн гривень. Громадська організація відзначає значну кількість рухомого та нерухомого майна подружжя.   

Серед кандидатів – В’ячеслав Пашковський, начальник управління оперативної служби головного управління Нацполіції в Житомирській області. Експерти вказують: попри те, що його дружина працює на дрібній чиновницькій посаді, у власності в неї – низка земельних ділянок та автомобіль BMW X5. У січні 2017 року патрульна поліція затримала кандидата за кермування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

У State Watch відзначають і військовослужбовця СБУ Сергія Карпушина. Його колишня дружина, податковий інспектор у Дарницькому районі, задекларувала майна майже на 2 млн гривень, яке, за підрахунками журналістів, не відповідає офіційним доходам. Окрім цього, за свідченнями викривачки Ганни Соломатіної, кандидат був радником Наталії Корчак і безпосередньо брав участь у блокуванні розслідувань щодо фальсифікацій у НАЗК.  

Одеський осередок громадської організації "Автомайдан" заявляв про велику кількість майна у кандидата Юрія Коробки. Він обіймав посаду начальника відділу процесуального керівництва прокуратури Одеської області. Через батьків дружини володіє мережею ломбардів "Квета".

 

Окрім цього, State Watch відзначає звинувачення "Автомайдану" на адресу кандидата у незаконному будівництві готелю на березі Чорного моря в Одесі.   

Політичні зв’язки

Експерти вказують, що кандидат Антон Авер’янов був помічником депутата 7 скликання від Партії регіонів Євгена Мураєва. У  декларації дружини за 2017 рік вказана велика кількість готівки у власності кандидата. Наразі Антон Авер’янов працює прокурором прокуратури Київської області. 

2014 року тижневик "Ехо" оприлюднив матеріал про конфлікт кандидата Артема Бугайця із громадським формуванням "Новосанжарська самооборона". Представники громади вимагали від кандидата, який тоді був прокурором Новосанжарського району на Полтавщині, аби той залишив свою посаду через закон про люстрацію. Тоді від розлюченої громади Артема Бугайця захищала Оксана Пазюк. Жінка на той час була головою районної партійної організації “Удар” та районного виборчого штабу Петра Порошенка.

Наприкінці 2017 року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів оголосила Артему Бугайцю догану. Комісія визнала неналежне виконання службових обов’язків з боку кандидата, що призвело до втрати речових доказів – вилучених грошових коштів у 100 тисяч гривень та 3 850 доларів США. 

На політичні зв’язки експерти вказують також у представника прокуратури Одеської області Ростислава Крикливого. Його батько – у тісних зв’язках з народним депутатом від Опозиційного блоку Сергієм Ківаловим.

"Брат кандидата через членів родини володіє 14 квартирами.  Ростислав Крикливий має дві чималі квартири та дві дорогі автівки", – йдеться в аналізі громадської організації. 

Окрім цього, видання 368.media повідомляло, що Ростислав Крикливий уник покарання за керування автомобілем у нетверезому стані. 

Нині тимчасово безробітний Олег Соценко був помічником народного депутата 6 скликання Святослава Олійника від Блоку Юлії Тимошенко. Разом з дружиною має три квартири та дачний будинок. 

"Ми ризикуємо отримати мертве новонароджене дитя"

Наразі завершився прийом документів від кандидатів на 27 керівних посад у підрозділах центрального апарату ДБР, на посади очільників територіальних управлінь та посадовців внутрішнього контролю, який має виявляти злочини всередині бюро. 

Експерти нарікають, що зовнішня комісія ігнорує факти, які свідчать про недоброчесність кандидатів, і не дослухається до раціональних аргументів громадськості.

"Ця комісія керується у своїй роботі політичним розкладом, політичними домовленостями. Вона підірвала довіру до ДБР. Орган створили вже з негативною репутацію, у якій винна ця конкурсна комісія. І через це вона має бути усунута", – наголошує Володимир Петраковський. 

"Ми вважаємо, що вона політично заангажована. До неї входятьпредставники політичних партій і люди, які зараз мають проблеми з НАЗК і правоохоронними органами. Є також звернення до судів стосовно конкретних членів комісії, які не відповідають критеріям добору до комісії. Тому ми вважаємо, що вона має припинити своє існування і не впливати на добір кадрів до ДБР", – підкреслив народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

Окрім цього, експерти нарікають, що у представника комісії народного депутата Владислава Бухарєва немає юридичної освіти, тоді як законодавство вимагає її від членів комісії. Інший учасник комісії нардеп Євген Дейдей отримав вирок суду за розбійний напад у 2012 році. НАБУ також звинувачує його в незаконному збагаченні.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены