GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Переселенці не доплатили гроші майже за два місяці
Переселенці не доплатили гроші майже за два місяці Фото: Google

Жінці-переселенці неправильно призначили виплати - майже на два місяці пізніше, ніж того вимагає законодавство. Чому так вийшло, в органі соцзахисту не пояснили. Юристка Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку Тетяна Ганшина стверджує, що порушений порядок виплат. Правниця домоглася, аби жінці допомогу перерахували та виплатили у повному обсязі.

До Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Суспільна служба правової допомоги” звернулася переселенка Марина Позняк*. Розповіла, що ще у липні написала заяву до органу соцзахисту, щоб їй призначили допомогу.

Виплати призначили, але не з дня написання заяви, а з дня прийняття рішення - у вересні. Тобто майже на два місяці пізніше.

Чому так вийшло, в органах соціального забезпечення пані Марині так і не пояснили. Тоді вона вирішила звернутися за роз’ясненнями до Новоайдарського Офісу Мережі правового розвитку. Жінка принесла з собою копії заяви до органів соціального захисту та довідки про присвоєння статусу внутрішньо переміщеної особи.

Правниця Тетяна Ганшина ознайомилася з документами та пояснила відвідувачці, що дійсно виплати їй призначили неправильно. Мали це зробити з дня написання заяви.

- Відповідно до Порядку надання щомісячної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 – грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, - коментує правниця.

Окрім роз’яснення законодавчих норм, що регулюють питання виплат переселенцям, юристка допомогла пані Марині скласти заяву до районної державної адміністрації. В заяві жінка вказала, що її право як переселенки порушене та вимагала перерахувати їй виплати.

Звернення Марини Позняк в органах соцзахисту розглянули та виправили свою помилку - жінці заплатять гроші у повному обсязі.

*Ім'я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя»Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены