GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Безшумна перемога: родина виборола право на тихі вечори

Неспокійним сусідом знизу для родини з Луганщини виявився… бар. Музика та галас стали чи не щоденними атрибутами жителів 5-поверхівки. Діяти напевно вирішив один із мешканців «веселого» будинку – і звернувся по допомогу до Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» житель Сєвєродонецька Семен Петренко* розповів, що разом із великою родиною (дружина, син та літні батьки) мешкає на другому поверсі 5-поверхівки. На першому ж розташований бар, де кожного вечора гримить музика, та й «підігріті» відвідувачі закладу геть не шепочуть.

Семен хотів би якось захистити свою сім’ю від майже щоденного ґвалту, та не впевнений, з чого краще почати відстоювати своє право на спокійні вечори. Підозрював, що чергові перемовини з господарем кафе не матимуть особливого результату без певних правових аргументів. Тому попросив пояснити, як діяти в конкретній ситуації перш за все з юридичної точки зору.

Юрист Юрій Феленко проконсультував пана Сергія і пояснив наступне:

  1. Згідно ст.24 Закону України від 24.02.1994р. № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» передбачено що в нічний час з 22.00 до 8.00 в житлових будинках та на прилеглих територіях заборонені гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

    2. Також місцеві ради у межах своїх повноважень закріплюють відповідною постановою нічний проміжок часу, коли суворо заборонено вмикати на повну гучність пристрої, які відтворюють різні види звуків. Зазвичай це час з 22.00 до 6.00.

    3. Згідно зі ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, винним загрожує попередження або штраф.

    «Таким чином, стає зрозуміло, що має місце порушення прав адміністрацією бару. І в такому випадку слід звернутися до органів поліції задля застосування ними заходів реагування», - резюмував юрист.

Отримавши консультацію, Семен зрозумів свої права, обміркував алгоритм дій і звернувся до поліції. Правоохоронці, вислухавши аргументи чоловіка, допомогли вирішити ситуацію. Тепер у родини Петренків – більш-менш спокійні вечори. Родина сподівається, що так буде завжди.

*Ім’я змінено з етичних міркувань. 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены