GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У регіонах України стартує програма для журналістів з протидії мови ворожнечі
  • Автор Прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии

З 10 по 16 листопада в Херсоні, Чернівцях та Одесі пройде серія тренінгів для професійних журналістів, блогерів та студентів з питань уникнення та протидії мови ворожнечі в матеріалах ЗМІ. 

Очікується, що учасниками навчання стануть приблизно 60 місцевих журналістів та блогерів і 90 студентів факультетів журналістики. Окрім тренінгового компоненту, навчально-практична програма передбачає фінансову та експертну підтримку кращих медійних проектів учасників навчання та можливість їх презентації в Україні та Польщі.

Журналісти та блогери для участі в тренінгах відібрані на конкурсній основі, студенти факультетів журналістики – за домовленістю з навчальними закладами та викладачами. В ході тренінгів, його учасники та учасниці отримають базові знання щодо «мови ворожнечі»: поняття, ознаки, класифікація, міжнародна та національна регламентація; дізнаються що таке публічна мова ворожнечі, яка правова відповідальність за її використання та як оскаржити такі факти. Небезпеку використання мови ворожнечі в матеріалах ЗМІ буде практично закріплено на основі конкретних реальних кейсів впливу мови ворожнечі в українському суспільстві протягом 2016-2017 років. Друга частина тренінгів буде присвячена міжнародним та українським стандартам журналістики в сфері протидії використання мови ворожнечі, а також практичним порадам журналістам, як уникати мови ворожнечі при підготовці матеріалів. Окрему увагу буде приділено спільним діям журналістів заради зниження використання «мови ворожнечі» в ЗМІ як в Україні, так і за кордоном.

Тренінги для журналістів та блогерів пройдуть 11 листопада в м. Херсоні (приміщення Херсонського Кризового медіа-центру), 13 листопада в м. Чернівці (конференц-зал Українського Народного Дому), 15 листопада в м. Одесі (конференц-зал готелю «Олександрівський»). У Чернівцях додатково перед тренінгом відбудеться публічне обговорення проблем використання мови ворожнечі в місцевих ЗМІ у форматі круглого столу.

Тренінги для студентів-журналістів пройдуть 10 листопада в м. Херсоні (для студентів факультету філології та журналістики Херсонського державного університету), 14 листопада в м. Чернівцях (для студентів спеціальності "журналістика" Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича), 16 листопада в м. Одесі (для студентів факультету журналістики НУ «Одеська юридична академія»).

Учасники вказаних тренінгів надалі зможуть на конкурсній основі отримати фінансову та експертну підтримку для своїх медійних ініціатив в сфері ідентифікації та протидії «мові ворожнечі» в матеріалах місцевих засобів масової інформації (окремі розслідування, репортажі, аналітика тощо). Така можливість буде надана і студентам, але за умови спільної реалізації ініціатив з професійними журналістами чи блогерами.

Автори найбільш успішних медійних продуктів зможуть їх представити на презентаціях результатів навчання в Україні та Польщі (в грудні 2017 року). Крім того, абсолютно всі учасники тренінгів зможуть продовжити співробітництво з Одеською обласною організацією Комітету виборців України та партнерськими організаціями в сфері моніторингу та захисту прав людини, підвищення медіа-грамотності, розвитку та впровадження передових стандартів журналістської діяльності.

Організатор навчально-практичної програми з протидії «мови ворожнечі» в ЗМІ – Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», в партнерстві з Херсонським обласним відділенням ВГО «Комітет виборців України» та Чернівецькою обласною громадською організацією “Комітет виборців”.

56712332

Довідка
Ініціатива «Мова ворожнечі» в українських ЗМІ: ідентифікація та протидія» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні. Метою ініціативи є зниження використання «мови ворожнечі» в матеріалах українських ЗМІ та посилення спроможності, відповідальності та вміння журналістів толерантно та недискримінаційно виконувати свої професійні обов’язки, не провокуючи розпалювання конфліктів та порушення прав людини.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены