GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Кошти при народженні дитини виплачуватимуть по-новому
  • Автор Леонід Семененко, юрист Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»
  • Опубликовано в  Консультує юрист
  • 0 комментарии

Кабінет Міністрів України своєю постановою* змінив порядок надання соціальної допомоги дітям. Про те, як ці зміни допоможуть батькам швидше та зручніше отримувати виплати на дитя, розповідає юрист Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Леонід Семененко.

У разі подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення будуть призначати таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви, про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики України.  При цьому виплата одноразової частини допомоги при народженні дитини буде здійснюватися не пізніше наступного операційного дня.

Постанова уряду також удосконалить порядок призначення і виплати держдопомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів або не мають можливості утримувати дитину. Таким чином уряд привів свої документи у відповідність з новим законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання». Корективи стосуються визначення розміру допомоги, в разі встановлення судом аліментів.

З 1 липня 2014 року Кабмін встановив єдиний розмір допомоги при народженні дитини на рівні 41,28 тис. грн. Розмір такої допомоги є єдиним як при народженні першої дитини, так і всіх наступних. Виплата допомоги здійснюється одноразово у розмірі 10 тис 320 грн, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

З 10 березня нинішнього року почав працювати електронний сервіс, який передбачає можливість призначення допомоги при народженні дитини в електронному режимі (онлайн). Подати електронну заяву можна на порталі Мінсоцполітики. Після розгляду заяви співробітником територіального управління соціального захисту допомога перераховується переводом на банківський рахунок.

*Текст постанови Кабміну України № 722 від  27.09.2017 р. можна завантажити у додатку до статті.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены