GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Підстави для скасування реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації (+ зразки документів)
  • Автор Леонід Семененко, керівник Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»
  • Опубликовано в  Консультує юрист
  • 0 комментарии
Леонід Семененко. Фото: Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України".
Леонід Семененко.

Юристи Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку разом із колегами склали і рекомендують до використання у практичній діяльності зразки* Висновку та Журналу реєстрації висновків про скасування реєстрації місця проживання. Також у цій консультації керівник Офісу, юрист Леонід Семененко роз’яснює алгоритм дій за цією процедурою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» визначено  механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.

У них  терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Наразі нами розглядається питання щодо  реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування  і яким органом вони здійснюються. У постанові вказано, що проведення ді, пов’язаних з реєстрацією/зняттям з реєстрації, здійснюються  виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Багато питань виникає внаслідок дій посадових осіб, уповноважених на проведення реєстрації у разі  реєстрації місця проживання/перебування особи або зняття з реєстрації місця проживання, якщо процедуру проведено з порушенням вимог законодавства. Так от, у разі виявлення такого порушення, керівник органу реєстрації проводить перевірку підстав реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, за її результатами складає висновок та приймає      рішення      про     скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця  проживання/перебування особи.

Хто ж це Керівник, хто ця посадова органу місцевого самоврядування? Ми вважаємо, що цим керівником для органів місцевого самоврядування у сільській місцевості має бути Голова виконавчого комітету відповідної ради,  а у раді, де  створений та діє відділ реєстрації – начальник цього відділу. Отже, ми визначилися, що керівником, який затверджує такий висновок є голова виконавчого комітету.

Хто ж готує Висновок? Зважаючи на те, що секретар виконавчого комітету  по факту є керівником апарату виконавчого комітету свого рівня, то і Висновок готує він.

Нами були обговорені варіанти Висновку, його вигляд, на якому бланку він видається, ким затверджується, ким підписується  та де реєструється, нами розроблена відповідна форма  Журналу реєстрації  висновків про скасування реєстрації місця проживання, ми рекомендували створення відповідних номенклатурних справ з цього виду діяльності виконавчого комітету.
Підготовлено та затверджено Висновок, що далі? 

Правила  тлумачать подальші дії спеціаліста, і вони є наступними:

  1. Після прийняття рішення особі надсилається повідомлення встановленого зразка, наразі це  форма, яка вказана в додатку 17 Правил. В ньому  ( Додатку) зазначаються підстави його прийняття.

  2. Особу запрошують на прийом до органу реєстрації для внесення відповідних відомостей до документа, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування.

  3. Спеціаліст з питань реєстрації проводить наступні дії:
    - формує і вносить дані про скасування реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи до реєстру територіальної громади;
    - формує інформацію про скасування реєстрації/ зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи для її передачі до Реєстру.

Правилами встановлена норма, згідно якої у разі виявлення ДМС або її територіальними органами порушень законодавства органом реєстрації під час здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, такому органу надсилається повідомлення щодо необхідності проведення відповідної перевірки.

У разі підтвердження зазначених порушень реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи підлягає скасуванню.
Ми рекомендуємо кожному працівнику, пов’язаному з проведенням реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи, дотримуватися норм чинного законодавства України та нормативно-правових актів з цих питань, бути відповідальними посадовими особами і не допускати порушень законодавства. Від вас та вашого відношення до цієї роботи залежить доля кожного українця, кожного громадянина.

Окрім цього, ми рекомендуємо до використання у практичній діяльності з питань  реєстрації  розроблені  нами  зразки Висновку та Журналу реєстрації висновків про скасування реєстрації місця проживання. Спільно з колегами з районного сектору ДМС та учасниками секції Школи секретарів місцевих рад з питань реєстрації місця проживання, ми розглянули запропоновані форми висновку, журналу, запису до паспортного документу та технологічної картки. Після обговорення в остаточній редакції  розробили Рекомендації та додатки до них. У подальшому  ці документинадіслали електронною поштою до основних виконавців-реєстраторів місця проживання особи.

*Розроблені документи – у додатку до статті.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены