GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Як правильно оформити боргову розписку (+зразок)

До Херсонського Офісу Мережі правового розвитку, що діє при громадській організації «Правовий простір», люди періодично звертаються з питаннями, які так чи інакше стосуються правил оформлення боргових розписок. Як оформити документ, щоб забезпечити повернення грошей або іншого майна, переданого за борговою розпискою, роз’яснює юрист Офісу Сергій Плахотнюк.

Обережність і необхідність проконсультуватися з юристом тих, хто збирається оформити свої договірні відносини за допомоги боргової розписки, цілком обґрунтовані. Адже неправильно оформлений документ може стати причиною того, що у майбутньому власник не зможе повернути своє майно чи гроші, пояснює юрист.

При оформленні боргової розписки потрібно дотриматися 2 основних правил:

1. Розписка має містити всі необхідні данні, а саме:

- прізвище, ім’я, по-батькові, паспортні дані (серію, дату видачі паспорта) та адресу позикодавця і позичальника;

- опис майна, передання якого засвідчує ця розписка. Якщо позикодавець передає грошові кошти, то потрібно вказувати їх точну суму цифрами і прописом. При цьому суму позики можна передавати як в гривнях, так і в іноземній валюті. Якщо ж передаються не грошові кошти, а інше (рухоме) майно, то необхідно його детально описати;

- розписка повинна однозначно підтверджувати факт отримання грошей позичальником і найважливіше – повинна містити умову про передання грошей, або іншого майна, в борг із зобов’язанням їх повернення.

У разі відсутності цієї умови, суд відмовить у примусовому поверненні переданого майна!
При цьому можна в цій же розписці встановити строк такого повернення, або зазначити, що днем  повернення переданого майна є день вимоги такого повернення позикодавцем (доцільно одразу визначити яким чином буде здійснюватись така вимога). Якщо ж такий строк встановлено не буде, то передане майно буде повертатись у порядку, передбаченому у частині 1 статті 1049 ЦК України, відповідно до якої якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом 30 днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про повернення позики;

- підпис позичальника і дату складення розписки.

2. Бажано, щоб текст боргової розписки був написаний особисто позичальником. Це потрібно для можливості проведення судово-почеркознавчої експертизи тексту розписки на підтвердження написання її позичальником. Адже нерідко трапляються випадки, коли позичальники нечітко ставлять підпис або навмисне змінюють його, а після заперечують, що підписували цей документ. 

Тому не буде зайвою також і фіксація факту написання (підписання) боргової розписки на відео.


Для оформлення розписки Сергій Плахотнюк рекомендує керуватися наведеним нижче зразком.

Зразок розписки:

Я, Іванов Іван Іванович, 01 грудня 1985 року народження, що проживає за адресою: м. Херсон, вул. Іллі Кулика, 29, кв. 12 (паспорт МО № 123456, виданий Суворовським РВ УМВС в Херсонській області 07.12.2012 року), даю цю розписку Петрову Петру Петровичу, 01 вересня 1985 року народження, який проживає за адресою: м. Херсон, вул. Ушакова, 22, кв. 35 (паспорт МО № 123456, виданий Суворовським РВ УМВС в Херсонській області 23.08.2009 року) про те, що я отримав від нього в борг грошову суму в розмірі 40 000 гривень (сорок тисяч гривень) готівкою. Зобов’язуюсь повернути позику в строк до 31 травня 2018 року.

Розписка написана мною власноручно 15 квітня 2014 року.

Іванов І.І.    ______________________________

(підпис)

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены