GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Громадським організаціям на сході України не вистачає фінансування: дослідження

Представники ініціативи GoEast провели дослідження громадського сектору на сході України. Протягом липня та серпня 2017 року команда ініціативи вела перемовини зі 125 активістами Донбасу та зробила аналіз потреб 80 громадських організацій у 17 містах Донецької та Луганської областей, повідомляє Громадський простір.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

"Донбас міняється. Міняються його жителі. #GoEast – ініціатива, спрямована на розвиток та підтримку громадських проектів та спільнот на Сході України. У регіоні діють суспільні проекти, голос громадськості звучить гучніше, створюються потужні старт-апи, сили багатьох українців по обидва берега Дніпра направлені на розбудову миру на Донбасі. Втім нам відверто бракує спільноти, об’єднаної цінностями. Ми, команда ГО Global Office, вбачаємо свою мету в посиленні інституційної та комунікаційної спроможності громадських проектів на Сході країни та в допомозі молодому поколінню здобути сучасні навички задля інтегрованої України. Наша команда наразі здійснює поїздки задля виявлення потреб місцевих представників громадського сектору та співпрацю з ними...", - йдеться у описі до дослідження. 

GoEast– це ініціатива ГО GlobalOffice, спрямована на розвиток та підтримку громадських проектів та спільнот на Сході України.

За три роки громадська спільнота у Донецькій та Луганській областях змінилася, вважають дослідники, стало більше активних громадських організацій, які поступово переходять від гуманітарної підтримки до більш сталих проектів. Утім вони ще не мають стратегії розвитку – для 36% від загальної кількості опитуваних це є основним завданням на найближчий час. 45% організацій потребують фінансування, 29% не вистачає кадрів, 27% представників ГО зазначають потребу в якісній комунікації та PR-стратегіях. І вже 15% організацій готові до  побудови партнерських зв’язків та розробки спільних проектів.

1

Фото: скрін з дослідження GoEast

Більшість ГО на Сході наразі мають потребу бути незалежними від ґрантів, натомість підсилювати діяльність соціальним підприємництвом. У той же час, відзначають значний відсоток недовіри до нових проектів, несистемність та подекуди неефективність навчальних програм, а також відсутність кваліфікованих людських ресурсівGoEast планує допомогти в налагодженні горизонтальних зв’язків та підсилити організації відповідно до їхніх потреб у розвитку.

plany

Фото: скрін з дослідження GoEast

«Щоб розробити ефективну програму, яка дійсно буде потрібна громадським організаціям Сходу України, ми вирішили піти за принципом дизайн-мислення. Результати  дослідження ляжуть в основу майбутніх конкретних проектів та програм. Починаємо з індивідуальної роботи з організаціями, а на осінь-зиму плануємо проводити 5 подій у різних містах», – пояснює Світлана Колодій, координатока ініціативи GoEast.

ГО GlobalOffice втілює проекти на Сході від початку своєї діяльності.

«У серпні 2016 р. у Маріуполі почав функціонувати ЦНАП, в реалізацію якого команда доклала багато зусиль. Другий рік поспіль команда організовує GoCampEastза участі іноземних волонтерів – виїзні мовні табори для дітей, які проживають біля лінії зіткнення. Влітку 2017 за ініціативи GlobalOfficeіноземні волонтери поїхали у школи Донецької та Луганської областей, аби вчити дітей англійської та відкрити для них іншу культуру. Також влітку проведено два масштабні Форуми для близько трьохсот студентів (у тому числі з переміщених ВНЗ), де вони розробили 30 проектів для розвитку Сходу», – зазначає Мустафа Найєм, співзасновник ГОGlobalOffice, народний депутат України.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены