Logo
Версия для печати
Українці почали трохи більше підтримувати напрямок розвитку країни
Українці почали трохи більше підтримувати напрямок розвитку країни Фото: Міжнародний Республіканський Інститут

Центр аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ) замовив компанії GfK Ukraine соціологічне опитування громадської думки українців. Згідно з результатами, жителі України стали трохи краще ставитися до напрямку розвитку країни та більшість зберігає позитивне ставлення до Євросоюзу. Аби дізнатися думку людей на місцях та порівняти її з загальним результатом, було проведено додаткове опитування 4800 мешканців Дніпра, Маріуполя, Хмельницького та Миколаєва, повідомляє Громадський простір. Через російську окупацію Криму і конфлікт на Сході України, що й досі триває, жителі частини Донецької, Луганської областей та Криму не брали участі в опитуванні.

- Дані свідчать, що після трьох років економічних труднощів і незатихаючого збройного конфлікту з Росією, позитивні зрушення в економіці та започаткування безвізового режиму з країнами ЄС починають відчутно впливати на життя громадян України, — сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. — Не слід переоцінювати важливість отриманого результату щодо незначного збільшення кількості тих, хто схвалює напрямок розвитку країни, але водночас це може свідчити про зростання оптимістичних настроїв щодо майбутнього України.

Частка українців, які вважають, що країна рухається в правильному напрямку, сягнула 18 відсотків у червні 2017 року, продемонструвавши 5% зростання у порівнянні з даними за квітень 2017 року (13%). Слід зазначити, що настрої на місцевому рівні демонструють набагато більший оптимізм. Наприклад, 55 відсотків жителів Дніпра вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку, у порівнянні з 20 відсотками, які схвально відгукнулися про вектор розвитку України в цілому.

- Вищий рівень оптимізму, який спостерігається на місцевому рівні, може бути пов’язаний з тенденцією, присутньою і в попередніх опитуваннях МРІ, що вказує на більш позитивне сприйняття громадянами ситуації в своїх містах, ніж у країні в цілому, – сказав Стів Нікс.

Опитування також виявило підтримку тісних зв’язків з Європою — результат, який може бути пов’язаний з недавнім запровадженням безвізового режиму до країн ЄС. П’ятдесят чотири відсотки опитаних повідомили, що мають “теплі” почуття до Європейського Союзу — найвищий рівень, зареєстрований МРІ з травня 2013 року. Подібним чином 58 відсотків українців мають теплі почуття до Польщі, після якої йдуть Литва (50 відсотків) та Німеччина (49 відсотків).

Відповідно до попередніх опитувань подолання корупції залишається ключовим питанням для більшості українців. П’ятдесят один відсоток респондентів визначають корупцію в державних органах як одну з трьох основних проблем, що стоять перед країною, поряд з військовим конфліктом на Донбасі (50 відсотків), за якими йде проблема низького рівня промислового виробництва (29 відсотків).

Фото: скріни з дослідження

Повністю дослідження ви можете переглянути за посиланням, або у прикріпленому до матеріалу для завантаження файлі. 

Англійською результати опитування доступні за посиланням.

Опитування було проведене компанією GfK Ukraine на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Опитування було проведено в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму та Донбасу) з 9 червня по 7 липня 2017 року шляхом особистого інтерв’ю вдома у респондентів. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Додатково було опитано 4800 респондентів у Дніпрі, Хмельницькому, Маріуполі та Миколаєві (тобто, 1200 респондентів у кожному місті). Статистична похибка не перевищує 1,7 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 58,6 %. Сума даних діаграм та графіків може не становити 100 відсотків через заокруглення чисел. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.