GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У Білозерці навчали, як писати про громаду
  • Автор Олександра Єрмолаєва, ІРЦ "Правовий Простір"
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Тренер Ольга Жукова, ГО "Нова генерація" Фото: ГО "Білозерський центр регіонального розвитку"
Тренер Ольга Жукова, ГО "Нова генерація"

У селищі Білозерка Херсонської області відбулася Школа громадської журналістики. Навчання проходило у два етапи (модулі), що тривали по два дні. Перший відбувся 22-23 червня, другий - 19-20 липня. Проводила Школу громадська організація «Білозерський центр регіонального розвитку».

Заявку на участь у тренінгах заходу могли подати усі, кому не байдуже життя в їхніх громадах, претенденти заповнювали анкету на порталі Білозерка.Інфо.

Учасниками стали  14 активних громадян: працівники бюджетних установ та активісти з Інгульця, Токарівки, Кізомиса, Широкої Балки, Киселівки, Станіслава та Олександрівки. 

Під час першого модулю, Ольга Жукова з ГО "Нова генерація" навчала учасників Школи писати "правильні" статті, повідомляє Білозерка.Інфо. Журналіст всеукраїнської газети "День" Іван Антипенко розповів про стандарти журналістики та наглядно показав, як не треба писати. 

ІТ-експерт Юрій Антощук під час практичних вправ допоміг учасникам розібратися у цифровій безпеці, налаштуваннях їх Google та Facebook акаунтів також вчив відрізняти фейкові новини від справжніх. 

Під час другого модулю Школи 19-20 липня учасники познайомилися з одним із засновників агенції незалежної журналістики "МОСТ" Сергієм Нікітенком та навчилися працювати з публічними реєстрами (Є-дата, YouControl, тексти, прозоро, рішення сесій сільрад) і на їх основі писати матеріали. А також переглянули "заборонений" фільм із серії "Есть предел". 

Один із фільмів:

На Youtube ви зможете переглянути усі випуски. 

За наставництва медіа-експерта, блогера Андрія Жнивіна майбутні громадські журналісти дізналися про головні правила композиції, навчилися працювати з фото-відеоматеріалами, щоб вони передавали емоції, настрій сухих статей. 

Під час практичних вправ працювали в польових умовах за допомогою лише мобільних телефонів. 

Учасникам Школи роз’яснили, що гарну новину можна написати та розмістити лише за допомогою мобільного телефону - без додаткових підручних матеріалів. 

Нагадаємо, що наразі ГО “Білозерський регіональний центр розвитку” проводить конкурс журналістських робіт

- Усі бажаючі (не лише випускники нашої Школи) можуть надіслати нам на сайт статтю про життя в громадах, про новини, які відбуваються, - коментує Наталія Юшко, офіс-менеджер організації. 

За її словами, по закінченню Школи усі  випускники отримають  сертифікати. 

Фото: Елла Петренко, ГО "Білозерський центр регіонального розвитку"

Довідково. Школа громадської журналістики була проведена громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» у співпраці з порталом «Білозерка Інфо» в рамках проекту "Сільська рада онлайн" за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTÍ в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. 

P.S На базі ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» діє Офіс Мережі правового розвитку, юристи якого надають безоплатну правову допомогу. Адресу, контакти та часи прийому ви знайдете за посиланням. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены