GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Одна «чарівна» заява – і вагітна зберегла своє робоче місце

Директор однієї  з сільських шкіл Херсонщини вирішив «понизити» у посаді вагітну вчительку молодших класів. Самого лише тлумачення юристом наслідків порушення трудового законодавства вистачило керівникові, щоб відмовитися від своїх незаконних намірів.

До Офісу Мережі правового розвитку при Херсонській обласній організації Комітету виборців України звернулася Світлана Даниленко*, вчителька молодших класів. Розповіла, що працює в одній із сільських шкіл,  розташованій на території, що входить до юрисдикції Херсонської міської ради.

Проблема пані Світлани полягала у тому, що зараз вона – вагітна, у жовтні 2017 року збирається йти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Директор школи, дізнавшись про те, що жінка збирається народжувати саме у той час, коли триває освітній процес, вирішив перевести її на посаду методиста, а вже звідти – відправити у декрет. Така заява керівника занепокоїла Світлану, тому вона і звернулася за безоплатною правовою допомогою.

- Звісно, наша клієнтка добровільно не погодилася на такі зміни, оскільки посада методиста є нижчою і, відповідно, заробітна плата – теж нижча. На що директор відповів, що її згода на це не потрібна, і саме йому належить право розпоряджатися на свій розсуд у даній ситуації, - коментує юрист Офісу Олександр Мошнягул.

Правник  допоміг Світлані Даниленко скласти заяву на ім’я директора з вимогою утриматися від порушення трудових прав майбутньої мами та посиланнями на норми права, які декларують право жінки залишитися на цьому робочому місці. Ці ж права встановлюють відповідальність (в т.ч. кримінальну) директора у випадку порушення ним трудових прав працівника.

Результат таких правових дій не примусили себе довго чекати: директор школи змінив лінію поведінки, конфлікт між ним та підлеглою було вичерпано, а трудове законодавство – не порушено.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены