GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Андрій Вишневський іде з посади замміністра юстиції України (відео)

Андрій Вишневський написав заяву звільнитися з посади затупника міністра Юстиції за власним бажанням. Про це він сьогодні повідомив на своїй Фейсбук-сторінці.

Фото заяви від 15 червня 2017 року, написаної на ім'я прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, Андрій Вишневський прокоментував у Фейсбуку так:

"У зв'язку з кардинальною відмінністю визначальних ціннісних орієнтирів, різним баченням цілей і засобів державної правової політики, реформування органів юстиції, подальшого розвитку системи безоплатної правової допомоги, а також втратою взаємної довіри з Міністром юстиції України Павлом Петренком прошу звільнити мене з посади заступника Міністра юстиції України".

Як нагадує портал Центру інформації про права людини, раніше Вишневський опублікував колонку на "Українській правді", де розкритикував міністра юстиції за те, що той, на думку Вишневського, не надає українській системі безоплатної правової допомоги необхідної незалежності.

Нагадаємо, Вишневський був призначений на посаду заступника голови Мін'юсту 19 квітня 2017 року. До цього він працював директором Координаційного центру з надання правової допомоги.

1 червня Відкрита громадська платформа розвитку української системи безоплатної правової допомоги заявила, що Мін’юст провів не об’єктивний конкурс на посаду нового директора Координаційного центру.

Правозахисники вважають, що керівництво Мінюсту свідомо створило умови для призначення на посаду діючого заступника міністра Павла Мороза.

На думку правозахисників, Мін'юст не забезпечив рівних можливостей для кандидатів, а також не визначив чітких критеріїв оцінювання.

На думку багатьох правозахисників, найкращим та найкомпетентнішим кандидатом був виконуючий  обов'язки директора Центру БПД Мирослав Лаврінок. Але 2 червня переможцем конкурсу на посаду директора Центру надання БПД був оголошений заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.

6 червня працівники Центру розпочали безстрокову акцію протесту через непрозорість конкурсу на посаду директора центру та ризики, які це створює для майбутнього системи безоплатної правової допомоги в Україні.

7 червня команда системи БПД заявила про тиск на територіальні відділення Координаційного центру з боку головних територіальних управлінь юстиції за вільне висловлення своєї критичної позиції щодо згаданого конкурсу, та його подальше посилення після початку акції протесту працівників Координаційного центру.

8 червня відбулася зустріч представників Координаційного центру у місті Києві та київських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з міністром юстиції Павлом Петренком. У ході зустрічі були досягнути принципові домовленості щодо виходу із ситуації, що склалася, та припинення подальшого тиску на команду системи БПД.

Але станом на день 12 червня досягнуті домовленостіне були зафіксовані у спільній заяві через відмову Мін’юсту фіксувати принципові положення для майбутнього системи БПД та гарантії для працівників команди безоплатної правової допомоги, які висловили критичну позицію з приводу конкурсу.

13 червня Міністерство юстиції України погодилось провести новий конкурс на посаду керівника Центру.

Ця домовленість зафіксована у спільній заяві спільній заяві Мін’юсту та працівників Координаційного центру.

Відео з прес-конференції Андрія Вишневського, що відбулася 15 червня у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" - у додатку до статті.

Інтерв'ю Андрія Вишневського "Громадському радіо" від 15 червня, можна переглянути тут.

 
  

Медиа

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены