GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
«А можна не ходити до школи?» – запитали діти юриста
Зліва направо: Максим Романюк, Вадим Пархоменко та учасники вуличного інформування. Фото: Асоціація юристів Кам'янець-Подільського.
Зліва направо: Максим Романюк, Вадим Пархоменко та учасники вуличного інформування.

І це лише одне з непростих запитань, на які довелося давати відповіді юристу Кам’янець-Подільського Офісу  Мережі правового розвитку Максиму Романюку. Спікером правового вуличного інформування він став 1 червня - захід пройшов з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Вуличне інформування юрист Офісу  при Асоціації юристів м. Кам’янець-Подільського проводив разом зі своїм колегою, представником місцевого Центру безоплатної вторинною правової допомоги Вадимом  Пархоменком. Зустріч зі школярами 10-14 років проходила на свіжому повітрі, у форматі дружнього діалогу. Юристи дізналися, про які права діти вже знають, розповіли про невідомі, а також пояснили, як діяти, якщо права дитини порушуються у школі або вдома. 

-      Загалом діти були не дуже поінформовані про свої права і знали приблизні відповіді лише на половину питань, - зізнається Максим Романюк. - Але цікавість та бажання дізнатись більше спонукало дітей розпитувати про невідоме.

Були і доволі неочікувані питання. Наприклад, «А можна не ходити до школи?», «А можна відмовитися мити посуд, коли батьки заставляють?», «Чи можна говорити все, що думаєш?»…

І Максим Романюк пояснював: так, теоретично не ходити до школи можна – але водночас говорив, як важливо отримати базову середню освіту, і що навчатися можна не лише у школі, а і вдома – індивідуально або дистанційно. І мити посуд теж можна відмовитися: змушувати дитину проти її волі ніхто не має права – але школярі й самі в процесі розмови зробили висновок, що батькам таки треба допомагати. А ось говорити все, що думаєш – безумовно, можна: діти мають право вільно висловлювати свою думку. Також учні дізналися, з якого віку можна працювати, і що у випадку порушень їхніх прав вони можуть звертатись до органу опіки та піклування.

Зрештою правовий діалог вийшов доволі веселим і позитивним, а наприкінці зустрічі діти з задоволенням робили «селфі» з юристами (на фото).

18870

Фото: Асоціація юристів Кам'янець-Подільського.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи  читайте на сайті «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены