GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Уроки права у Черкасах: про дискримінацію, спілкування з поліцією і Службу примирення
Урок права у Черкаському фізико-математичному ліцеї Фото: ГО "Центр права".
Урок права у Черкаському фізико-математичному ліцеї

Що таке дискримінація, як протидіяти порушенню прав людини і чим допоможе школярам Служба примирення. Про це учні 10-х класів Черкаського фізико-математичного ліцею дізналися на уроках права, які провів для них юрист, керівник Офісу Мережі правового розвитку при  громадській організації «Центр права»  Петро Бурлаченко. 

Під час зустрічі правозахисник розповів старшокласникам про дискримінацію, її витоки, форми та зміст. Про те, що відносини між однокласниками та людьми взагалі  мають базуватися на повазі один до одного, без оглядки на національну ознаку, колір шкіри, приналежність до певної релігії тощо. Додатковим аргументом юриста щодо нагальної проблеми дискрмінації у суспільстві є те, що по-перше, він сам ром за національністю, постійно спілкується з ромською громадою, очолювана ним оранізація надає правову допомгу ромам. І, на жаль, з дискримінаційними проявами за національною ознакою Петро Бурлаченко (на фото) знайомий не зі слів. 

3455555

Фото: ГО "Центр права".

Також юрист роз’яснив підліткам права неповнолітніх у разі спілкування із представниками поліції на вулиці, у школі, у громадських місцях. Пояснив, як захищати себе у разі виникнення конфліктної ситуації: до кого звертатися, що краще  за можливості телефонувати батьками або близьким.

Окрім теорії, Петро Бурлаченко провів з учнями практичні зайняття – щоб закріпити інформацію та отримані знання. Це була свого роду інсценізація можливої ситуації: нібито хлопці йшли вулицею, до них підійшли поліцейські і почали грубо вимагати перед‘явити документи та мобільні телефони. Учні мали пояснити, чи порушуються їхні права, які саме і що б вони робили. Водночас дівчата, які виконували ролі перехожих, буцімто знімали дії поліції на камеру мобільного телефону. Чим запобігли подальшому порушенню прав неповнолітніх і врятували хлопців від неправомірних дій поліцейських.

1234555

Фото: ГО "Центр права".

-      Я був сам вражений, наскільки дітям сподобалися наші правові уроки. Вони активно включилися у діалог, майже всі ставили запитання. Особливо сподобалася їм гра, – ділиться юрист.

По завершенні занять Петро Бурлаченко, заступник директора Олена Киченко та психолог Анна Лемешко домовилися про наступні уроки для 8-го класу, де є певні конфлікти між учнями.

З огляду на те, що подібні ситуації трапляються, юрист запропонував створити у ліцеї  Службу примирення:  виділити для цього окреме приміщення (кімнату), залучити психолога, а в якості медіатора – учня, який буде куратором служби примирення конфліктів.

Таку слушну ідею педагоги підтримали і підтвердили свої наміри й надалі співпрацювати з Центром права у напрямку правової освіти дітей.

Також до правника звернулися й учителі ліцею. Педагоги питали про Закон України про освіту, про поведінку дітей у школі, відносини між вчителями й учнями. Приміром, цікавилися, що робити і куди звертатися, якщо дитину неможливо вгамувати. Також були питання про субсидії, комунальні платежі.  

В результаті Петро Бурлаченко провів безкоштовні консультації п’ятьом педагогам і надав контакти Офісу усім бажаючим отримати безоплатну правову допомогу.

Довідка
Заходи проведено в рамках проекту «Доступ до якісної правової допомоги громаді в тому числі ромам. Стаціонарне та виїзне надання правової допомоги», який ГО «Центр права» реалізує за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены