GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У Кропивницькому та Запоріжжі роми зможуть взяти участь у міських програмах
Зустріч у Кропивницькому. Фото: МБФ "Чіріклі".
Зустріч у Кропивницькому.

Співробітники Міжнародного благодійного фонду «Чіріклі» провели у двох містах – Запоріжжі та Кропивницькому зустрічі ромських громадських активістів та правозахисників з представниками міської влади. Результатом стали попередні домовленості про участь ромських громадських організацій у місцевих програмах.

Варто зазначити, в обох містах зустрілися учасники координаційних робочих груп з виконання  плану дій Ромської стратегії-2020. З боку влади до діалогу доєдналися спеціалісти міських управлінь соцзахисту населення, департаментів освіти і науки та охорони здоров'я, культури та туризму, відділуз питань внутрішньої політики, міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Запоріжжя: програми ромських посередників можуть бути включені в діючі міські програми

Зустріч у Запоріжжі відбулася 17 лютого. Віце-президентка МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» Земфіра Кондур розповіла присутнім про результати реалізації проекту Програми ромських соціально-медичних посередників у громадах, який реалізовувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 6 років у 12-ти областях України, в тому числі і в Запоріжжі.
Голова громадської організації «Лачо Дром» Олексій Падченко поділився конкретними випадками співпраці посередників з державними організаціями та питаннями, які виникають в процесі роботи. Серед позитиву: завдяки тісній взаємодії державного та громадського сектору вдалося посприяти ромам в оформленні документів, що засвідчують особу; проходженні медичних обстежень; залученні до освітніх програм і культурологічним заходів, проведенні моніторингу дотримання прав ромів.

zaporizzya

Зустріч у Запоріжжі. Фото: МБФ "Чіріклі".

Учасники діалогу також обговорили доцільність включення програми посередників в діючі міські програми через впровадження конкурсу соціального замовлення, конкурси для громадських організації. Представили аналіз соціальних програм м. Запоріжжя та запропонували зміни до одного із їх завдань – «Здійснення соціальної роботи з дітьми, молоддю та сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги через діяльність Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді».

Ромів Кропивницького запросили до участі в конкурсі проектів «Громадський бюджет»

Під час зустрічі у Кропивницькому 21 лютого обговорювалися питання інтеграції ромської нацменшини в українське суспільство, зокрема проблема освіти ромів, надання якісних медичних послуг та гуманітарної допомоги.

Особливу увагу представники МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» звернули на питання реєстрації ромів, відновлення документів, на проблему отримання і будівництва житла для ромських громад.

Аби заохотити місцеву ромську громаду до активних дій, міська влада запропонувала ромам взяти участь у міському конкурсі проектів «Громадський бюджет».

За матеріалами Фейсбук та Офіційного порталу міськради м. Кропивницький

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены