GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Одещина: «люди-невидимки» мають стати повноправними громадянами України
Асистент проекту Дмитро Продан під час візиту до ромської родини з Березівки Фото: Правозахисний ромський центр.
Асистент проекту Дмитро Продан під час візиту до ромської родини з Березівки

Правозахисники проводять анкетування і збирають інформацію щодо паспортизації ромів у місті Березівка Одеської області. У райцентрі – дуже серйозна ситуація з відсутністю у людей ідентифікаційних документів.

До Березівки – міста районного значення, розташованого у 70 км від Одеси – асистенти проекту «Посилення правових можливий ромських громад» Дмитро Продан та Максим Джум виїхали 17 березня 2017 року. Мета візиту –  анкетування та збір інформації щодо паспортизації ромів.

Виїзд є нинішнім етапом проекту, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження». Втілюється проект, розрахований на 9 місяців, громадськими організаціями з Одещини: Правозахисним ромським центром, Ізмаїльською районною ГО «Придунав'я» та Благодійним фондом «Планета добрих людей». Напрямки: паспортизація, узаконення житла, просвіта щодо прав людини серед ромського населення.

На сьогодні роми Березівки опинилися у доволі непростій ситуації, що формувалася роками.

"Для Правозахисного ромського центру – це давня історія, яка тягнеться з часів Радянського Союзу, коли роми приїжджали сюди з різних республік, і для цього необов’язково було носити з собою документи. Але після 1990 року кордон закрився, і для ромів, мешканців Березівки та поселень, розташованих поблизу міста, постала проблема: 20 років без паспортів. Люди-привиди, люди-тіні…" – пояснює ситуацію на сторінці Фейсбук-спільноти "Захист прав ромів" керівник організації Володимир Кондур.

20161

Володимир Кондур. Фото: Олена Орлова/ІРЦ "Правовий Простір".

У райцентрі, за словами правозахисника, отримання ідентифікаційних документів потребують близько 100 ромів. І це питання можливо вирішити, якщо створити певні умови для ромської громади. Саме це разом із місцевою владою і збираються робити учасники проекту.

Люди з Березівки мало зверталися до юристів: оприлюднення і вивчення ситуації – це здебільшого результат роботи громадських ромських організацій.

-      На проблему в Березівці просто ніхто не звертав уваги. Для цього потрібні юристи. Влада не знайшла і не збиралася знаходити певні ресурси. Та й самі роми, які десятиліттями живуть без документів, недбало ставляться до ситуації. Зараз роми почали усвідомлювати, що потрібно легалізуватися, – зазначає у коментарі «Правовому Простору» Володимир Кондур.

На даний момент у результаті першого виїзду правозахисники виявили шістьох осіб, які потребують паспортизації. Втім, як говорить Володимир Кондур – це дуже малий відсоток від реальної чисельності ромів, які живуть тут, немов люди-невидимки. І роботи в Березівці – мінімум на пару років.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены