GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Понад 50 білозерців внесли свої пропозиції до бюджету сільради
  • Автор Молодіжний центр регіонального розвитку
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Участь в акції взяли понад 200 жителів Білозерки та Розливу. Фото:Молодіжний центр регіонального розвитку.
Участь в акції взяли понад 200 жителів Білозерки та Розливу.

У селі Розлив та селищі Білозерка Херсонської області 27 липня пройшла вулична акція "Впливай на бюджет твого селища!". Її організував Білозерський "Молодіжний центр регіонального розвитку"  в рамках Громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!"

Мета акції - підвищити поінформованість та привернути увагу мешканців Білозерки до проблем місцевих бюджетів, а також спонукати місцеву владу до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

Понад 200 громадян взяли активну участь у акції - охоче брали й читали інформаційні листівки про механізми впливу на формування бюджету,писали свої пропозиції щодо використання бюджетних коштів у 2017 році. Волонтери зібрали більше 50 пропозицій від громадян.

IMG 1299

Акція у Білозерці. Фото: Молодіжний центр регіонального розвитку.

- Ми не очікували такої активності від громадян, навіть побоювалися чи будуть взагалі вони підходити до нашого намету і цікавитися інформацією про використання бюджетних коштів. Адже перед цим на нашому окрузі були вибори депутата у Верховну раду і люди вже трохи інформаційно стомилися, плутали нашу громадську ініціативу з політичними партіями, – ділиться враженнями організатор акції Елла Петренко, голова Білозерського Молодіжного центру регіонального розвитку. – Вулична акція показала, що людей цікавлять питання формування бюджету та його витрачання, проте вони не знають як можна впливати та долучатися до цих процесів. Єдиний відомий для них механізм – через свого депутата, а якщо депутата немає (поїхав на заробітки, як в селі Розлив) або недобросовісно виконує свої обовязки, тоді, на їх думку, і грошей на округ не виділятимуть. Про власні права люди не знають.

IMG 1396

Люди знайомилися з інформацією про бюджети...

IMG 1403

...І вносили свої пропозиції. Всі фото: Молодіжний центр регіонального розвитку.

Серед найбільш поширених пропозицій білозерців - благоустрій селища (ремонт вуличних доріг, своєчасне прибирання сміття з урн в парках, облаштування пляжу на березі озера, обрізка каштанів по алеї біля пенсійного фонду та райдержадміністрації) , а також боротьба з бездомними собаками, комунальні питання (ремонт центральної каналізації, встановлення сміттєвих баків біля багатоповерхівок).

Мешканців села Розлив турбують питання вуличного освітлення та ремонту доріг в селі (хоча б вулиці Центральної), облаштування дитячого майданчику, ремонт будинку культури та обладнання бібліотеки інтернетом, автобусне сполучення - зупинка є, а рейсові автобуси не заходять.

Паралельно акції, бюджетні пропозиції від жителів селища ще будуть збиратися в режимі он-лайн до 31 липня за цим посиланням:https://goo.gl/qx6cx3

Всі зібрані таким чином пропозиції громадян будуть систематизовані та у формі звернення громадян скеровані до Білозерської селищної ради. Офіційна відповідь селищної ради буде оприлюднена відразу після отримання.

Організатори дякують за допомогу в проведенні акції селищним депутатам Олені Щербині та Інні Журавленко. 

Довідка
Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась  одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17 містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі  місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. Більш детально про ініціативу на сайті партнерства http://probudget.org.ua

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены