GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
У Ковелі пройшла акція «Впливай на бюджет свого міста!»
  • Автор Наталія Самчинська, ВОГО «Центр Правової Допомоги»
  • Опубликовано в  Події
  • 0 комментарии
Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилася одночасно в 17-ти містах України. Фото: ВОГО "Центр правової допомоги".
Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилася одночасно в 17-ти містах України.

«Бюджетні кошти – це наші гроші? Ні, не чули». Приблизно такою була реакція пересічних ковельчан на інформацію про можливість запропонувати своє бачення щодо витрачання місцевого бюджету.

Організувала акцію Волинська обласна громадська організація «Центр Правової Допомоги».

Під час проведення акції активісти та волонтер організації з Корпусу Миру, інформували ковельчан щодо результатів першої в Україні комплексної оцінки місцевої соціально-економічної та бюджетної політики 17 українських міст (за методикою ПУД – публічність, участь, доброчесність). А також роздавали буклети «Де твої гроші в місцевому бюджеті?» та пам’ятку «Як контролювати свої гроші в місцевому бюджеті: 10 порад для активних мешканців».

Головна мета акції – підвищити поінформованість ковельчан щодо базових питань місцевого бюджету та активізувати їх до громадського контролю у цій сфері.

IMG 5155

 

 

Усі бажаючі могли також залишити свої пропозиції до бюджету міста Ковеля на 2017 рік. Аналогічну форму можна заповнити у режимі он-лайн на сайті організації www.legalaid.in.ua включно до 31 липня 2016 року.

Хоча, сказати по правді, великої активності від пересічних ковельчан, які підходили до намету, на жаль, не спостерігалось. Частина людей досить скептично налаштовані щодо контролю за бюджетом та й взагалі не вірять у те, що їхні пропозиції будуть почуті та враховані. Дехто взагалі не хотів і чути про питання бюджету, мовляв, нас це не стосується.

Активісти, спілкуючись з ковельчанами, вислухали чимало, як бюджетних пропозицій, так і претензій до міської ради, хоча наважились їх записати на папері лише 15 людей.

Зокрема пропозиції стосувались:

- відкриття громадського туалету – дуже наболіле питання для ковельчан;

- прокладенню асфальту по вул. Луговій, Федьковича, П. Мстислава (за словами мешканки там немає і каналізації), прокладанню каналізації та асфальту по вул. Петра Могили (ще кілька років тому, на частині вулиці асфальт проклали, проте з таким поспіхом, що забули про каналізацію);

- ремонту освітлення по вул. Ветеранів;

- очищенню річки Турії;

- ліквідації стихійних сміттєзвалищ (зокрема по вул. Левицького) та запровадження системи штрафів за викид сміття на вулиці;

- перевірки тарифів на постачання гарячої води та централізованого опалення;

- створенню історико-культурної візитівки, маршрутів по місту;

- виділенню коштів на компенсації витрат на клінічні обстеження, МРТ і так далі;

- вирішенню проблеми з бродячими собаками, зокрема біля гуртожитку №12 (р-н сільмашу).

- через он-лайн форму надійшла пропозиція щодо модернізації мототреку, побудови трибун, забезпечення освітлення траси…

Олена Матвійчук (на фото зверху), керівниця проекту та голова організації відмітила:

- На сьогоднішній день ковельчани можуть подавати свої пропозиції до розподілу бюджетних коштів, однак практично цього не роблять. На це є ряд причин. Перша – низька поінформованість населення, проте такі акції та публікації покликані надати більше інформації жителям про сам бюджетний процес, його формування та інструменти впливу. Друга  причина – байдужість самих мешканців до життя в місті. Як відомо, навіть, у найбільш розвинутих країнах відсоток активних громадян, тих хто змінюють міста, країни, мають здатність стратегічно мислити та досягати поставлених цілей становить близько 20% від загальної кількості. Моя особиста мрія відшукати тих 20% ковельчан і спільно працювати на благо громади. Сподіваюсь, нам це вдасться.

Щиро сподіваємось, що ковельчани будуть більш активними заповнюючи он-лайн форму. Усі зібрані пропозиції містян будуть систематизовані та у формі звернення громадян скеровані до Ковельської міської ради. Про реакцію посадовців додатково повідомимо у ЗМІ.

Всі фото для статті надані ВОГО «Центр Правової Допомоги».

Довідка
Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17-ти містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі  місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. Більш детально про ініціативу на сайті партнерства http://probudget.org.ua

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены