GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Радванка відзначила Міжнародний день ромів дитячим турніром з футболу
Переможець турніру – ФК «Рома Радванка». Фото: Фейсбук.
Переможець турніру – ФК «Рома Радванка».

Чотири команди з дворового футболу 14 квітня змагалися за право представляти Радванку у фіналі футбольного турніру Закарпаття. Матч, приурочений до Міжнародного дня ромського народу, став подвійним святом для жителів найбільшого ромьского поселення Закарпаття.

У півфіналі турніру чемпіонату з футболу серед дітей Закарпаття, який пройшов на стадіоні Ужгородської школи №7, змагалися 4 команди. У їх складі – переважно ромські хлопчики, а також діти з родин, які опинилися  у складних життєвих обставинах.

Оскільки турнір присвячувався Міжнародному дню ромів, розпочався він із вітань із цим святом від імені гостей, Гімном України та гімном ромського народу – «Джелем-джелем».

А потім на глядачів чекала захоплива гра, у якій маленькі спортсмени показали себе справжніми бійцями і майстрами своєї справи. Цікаво, що ведучим свята і водночас спортивним коментатором гри, яка наживо транслювалася у Фейсбуку*, став ромьский громадський активіст, журналіст, депутат міськради Мирослав Горват.

Варто нагадати, що проект, в рамках якого пройшли змагання, започаткувало Головне управління національної поліції в Закарпатській області. Він спрямований на проведення футбольних змагань серед дітей-ромів віком від 8 до 15 років, у тому числі з сімей з дітьми, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, які компактно проживають у ромських поселеннях Закарпатської області.
Втілює проект за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ужгородська міська ромська організація «Об’єднаймо зусилля» (керівник Юрій Мандич-старший) у партнерстві з обласною та міською владою, Федерацією футболу Закарпаття і двома ромськими ГО краю: «Романі черхень» та «Благо».
Вже протягом кількох років подібні ініціативи ГО «Об’єднаймо зусилля» успішно розвиває в Ужгороді. Йдеться зокрема про проекти «Підтримка розвитку дворового футболу для ромських підлітків».

-      Під час турніру було приємно спостерігати, як юні футболісти зросли в майстерності. З року в рік вони удосконалюються і демонструють, як на мене, хорошу гру. Сьогодні неможливо було не побачити, перш за все, колективне мислення, вміння оборонятися і переходити в атаку. Хочу подякувати тренерам, які протягом 5-ти років навчають і виховують молоде покоління: Юрію Бучку та Юрію Мандичу-молодшому, - зазначив по завершенні змагань Юрій Мандич-старший. 

307241

Юрій Мандич-старший (правовруч) та Юрій Мандич-молодший. Фото: Фейсбук. 

Переможцем турніру став ФК «Рома Радванка» – він представить Радванку у фіналі турніру Закарпаття, що пройде 20 квітня в Ужгороді.

Всі учасники гри отримали різноманітні призи та відзнаки від організаторів та меценатів: кубки, медалі, грамоти, футболки переможців, символічні золоті бутси, футбольні м’ячі.

Результати змагання:

Світлина від Юрія Мандича.

Переможець турніру – ФК «Рома Радванка».

Світлина від Юрія Мандича.
ІІ місце – ФК «All star Радванка».

Світлина від Юрія Мандича.Світлина від Юрія Мандича.

ІІІ і ІV місцярозділили ФК «Тельмана» і ФК «Радванка».

Спеціальні відзнаки:

Світлина від Юрія Мандича.

Кращий гравець турніру – Руслан Адам (Давід)

Світлина від Юрія Мандича.Світлина від Юрія Мандича.

Кращі бомбардири – Василь Гомонай та Аладар Головацький

Світлина від Юрія Мандича.

Кращий нападник – Томі Токар

Світлина від Юрія Мандича.

Кращий півзахисник – Мартін Пап

Світлина від Юрія Мандича.

Кращий захисник – Мартін Гажі

Світлина від Юрія Мандича.

Кращий воротар – Ростислав Білак

Світлина від Юрія Мандича.

Приз глядацьких симпатій – Адам Бардо

Світлина від Юрія Мандича.

Приз наймолодшому гравцеві – Адам Вінце.

Всі фото у статті: Фейсбук-сторінка Юрія Мандича

*Посилання на відеотрансляцію матчу:

https://www.facebook.com/100010567958842/videos/585396545155939/

https://www.facebook.com/100010567958842/videos/585423961819864/

https://www.facebook.com/100010567958842/videos/585439748484952/

https://www.facebook.com/100010567958842/videos/585470218481905/

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены