GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Вдівець захистив свої майнові права через суд – і тепер має власний дім та землю

Житель Вінниччини  успадкував від дружини землю, яку тій заповідала мати. Однак виявилося, що за життя теща не оформила право власності на ділянку. Захистити свої майнові права і відшкодувати судові витрати чоловікові допомогли у Вінницькому Офісі Мережі правового розвитку.  

Петро Бойченко*, пенсіонер 62 років, звернувся до Офісу при Подільському центрі прав людини зі спадковим питанням. Розповів, що у жовтні 1997 року померла його теща. Після її смерті «відкрилася» спадщина, що складалася із житлового будинку з господарськими будівлями, земельної ділянки та деякого іншого майна. Ще за життя теща офіційно заповіла все майно, що належало їй, своїй доньці, дружині пана Петра.  Та успадкувала усе майно матері, що підтверджувалося Свідоцтвом про право на спадщину за заповітом. Однак у липні 2016 року померла і дружина Петра Бойченка.

-      Аби реалізувати своє законне право на отримання спадщини, пенсіонер особисто, у відповідності до статей12681269 ЦК України, звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та, подав усі наявні документи, що підтверджували право померлої на спадкове майно, – пояснює юрист Офісу Михайло Бардин.

По звершенні терміну, протягом якого спадкоємці звертаються із відповідними документами про прийняття спадщини, пан Петро на підставіст. 1298 ЦК України  звернувся до нотаріальної контори: подав заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину – земельну ділянку площею 0,2463 га, розташовану на території с. ГопчицяПогребищенського районуВінницької області. 

Однак державний нотаріус відмовила чоловіку у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом. Аргументувала тим, що за життя теща не оформила цю ділянку у власність.І порадила звернутися до суду, оскільки тепер, аби захистити майнові права пана Бойченка, слід визнати за ним право власності через суд.

Юристи надали чоловікову консультацію, пояснили права і порадили, як діяти далі. Зокрема допомогли звернутися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

Розглянувши справу, Погребищенський районний суд вирішив визнати за Петром Бойченком право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку для будівництва та обслуговування будинку, зазначивши, що земля належала тещі пана Петра на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданимдержавним нотаріусом ще у листопаді 2002 року. Також суд постановив стягнути з Гопчицької сільради на користь пенсіонера понесені ним судові витрати з оплати судового збору в розмірі 640 грн.

Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69763606  

Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті  «Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження".

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены