GK News 2 - шаблон joomla Видео
Вход
Школярі знову навчатимуться 12 років: прийнято Закон «Про освіту»

5 вересня 255 народних депутатів у другому читанні проголосували за прийняття Закону "Про освіту", повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України

- Цей Закон – базовий, його прийняття розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти, прийняття Законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих», також депутати муситимуть розглянути зміни до Закону «Про вищу освіту». Потрібно розуміти, що прийнятий сьогодні документ – це шанс для нашої системи освіти до змін, адже без нових можливостей, закладених в закон, розвиток був би неможливий. Однак, попереду багато копіткої роботи. Найважливіші механізми, такі як, наприклад, незалежна сертифікація для вчителів, потребують прийняття ще багатьох актів, в яких чітко будуть виписувати ці процедури. Ми маємо їх створити, це важка, але приємна робота – наш внесок в українську освіту та розвиток держави загалом, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як зазначається у повідомленні Міносвіти, найбільше новий Закон потрібен для впровадження масштабної реформи середньої освіти Нова українська школа.

Так, відповідно до сучасних тенденцій у Європі та світі, законопроект передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Документ також пропонує фундаментально новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи.

Зокрема, Закон формулює такі нові засади підвищення кваліфікації вчителів:

  • загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно. 
  • педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію. 
  • держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію, впевнені у Міносвіті. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до заробітної плати – 20%.

Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища. При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи Агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.

Як повідомляє ТСН, нововведення не оминуть і директорів. В одній школі вони зможуть займати посаду всього дві каденції – по шість років кожна. У МОН запевняють, що це дасть можливість займати керівні посади молодим фахівцям. Обиратиме директора-переможця конкурсу незалежна комісія, до складу якої увійдуть керівники приватних і державних навчальних закладів; депутати з профільної комісії; представники освітніх громадських організацій міста, науковці педагогічних ВНЗ, представники із департаменту освіти та райдержадміністрації.

Як зазначає інтернет-ресурс, раніше до складу комісії із чиновників входив лише один - з департаменту освіти, а тепер ще й представники райдержадміністрації. Тож, є ризики, що на посаду директора будуть призначати "потрібну" людину. 

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич зазначила, що реформа середньої освіти обійдеться в 6 млн євро, а сам проект реформування розрахований на чотири роки.

Не менша революція чекає і на учнів. Їм обіцяють перехід від школи "мертвих знань" до школи компетентності. Тобто дітей вчитимуть працювати в групах і застосовувати кожен новий досвід на практиці. Окрім того, знову повернуть 12-річку. Зате, якщо раніше ступінь бакалавра у ВНЗ здобували чотири роки, то буде всього три.

Детальніше ознайомитися з проектом закону про освіту можна у прикріпленому до матеріалу файлі.

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены